Vildist lumememme mäng

snowman felt board vildist lumememm

Ma ei ole päkapikuusku inimene, küll aga meeldivad mulle lausa pöörasel kombel jõulukalendrid. Seetõttu tegin möödunud aasta detsembrikuuks Mustikale koju ise jõulukalendri. Eks see oli rohkem endale tegemise projekt, Mustika jaoks ei olnud päkapikud ega jõuluootus sel aastal veel tegelikult üldse teemaks.

Jõulukalendri sisuks plaanisin võimalikult palju erinevaid lihtsaid käelisi tegevusi. Üheks selliseks oli vildist lumememme mäng, mis on meil siiani kasutuses, kuigi osa algseid tükke on mängutuhinas kaduma läinud.

snowman felt board vildist lumememm_


MATERJALID + VAHENDID


  • vildileht mängualuseks
  • valge vildileht lumememme lumepallideks
  • värvilisi vildilehe tükke aksessuaarideks
  • käärid
  • [tausta suurune papitükk]
  • [pulgaliim]

Mängualuseks on tavaline vildileht, mille kleepisin papitükile, sest aimasin ette, et asjad, mis sirgelt paigal ei püsi, põhjustavad Mustikale pahameelt. Valgest vildist lõikasin kolm suuremat lumepalli lumememme kehaks, lisaks väiksemad käteks ning veel hunniku väiksemaid lumepalle avatud mänguks. Lumememme detailideks lõikasin lisaks nina, pruune söetükke suuks-silmadeks-nööpideks. Värvilistest vildilehtedest sündisid lumememme jaoks mütsid ja sallid.

snowman felt board vildist lumememm

snowman felt oard vildist lumememm

Mustika (2a 7k) jaoks on lumememme “õige” kokku panemine täiesti ebaoluline. Niisünnivadki olemasolevatest tükkidest naljakad lumememmed, sama naljakad kui jutt, mida ta sinna juurde räägib. Läki-läki on tema arvates hoopis põll ning kübar hoopis lumememme jalad. Ja nii ta neid tükke ka alati kasutab. Lumememme kokku ladumine lõppeb aga tavaliselt sellega, et lõpuks on ikka kõik tükid lumememmele selga laotud (et tal külm ei oleks).snowman felt board vildist lumememm


MÄNGUIDEED


  • Laduge lumepalle suruse järjekorras ritta.
  • Suuremate lastega saab arendada ruumilist mõtlemist ning proovida, mis moodi näeb lumememm välja pealtvaates.
  • Vildist lumememm on hea võimalus riietega seonduva sõnavara arendamiseks. Lõika mängudetailideks erinevaid mütse, kübaraid, kiivreid jm peakatteid, salle ja lipse. Arutage omavahel, millise ilmaga või mis sündmuse puhul üht või teist neist kantakse.
  • Lumememme mängu on hea kaasa võtta näiteks reisile või mujale, kus on lastel vaja pikalt oodata. Kaasavõtmise variandi puhul on kavalam taustavilti papile mitte kleepida, siis on seda lihtsam kotti torgata.

snowman felt board vildist lumememm


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

One thought on “Vildist lumememme mäng

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s