Kui kuusk on läinud…

 

plastiliinist kuusk play dough christmas tree

Kolmekuningapäev on traditsiooniliselt olnud see päev, mil jõulupuu toast ära viiakse. Nii ka meil. Kui aga juhtub olema neid lapsi, kel kuusest ja kuuseehtimisest veel isu täis pole, siis nende jaoks saab lihtsa peenmotoorikat arendava tegevuse luua plastiliini, piparkoogivormi ja paari nööbiga.

Mängimiseks läheb vaja:

  • [rohelist] plastiliini
  • kuusekujulist piparkoogivormi
  • nööpe ja/või muid kaunistusi

See tegevus peitis ennast Mustika (2a 7k) eelmise aasta jõulukalendris. Esimesed korrad toimus tegevus minu välja pakutud kuuse ehtimise idee järgi, sealt edasi toodi köögi sahtlist välja juba teised piparkoogivormid ning mäng arenes omasoodu edasi. Nööpidele lisaks tulid kasutusele sorteerimismängu pärlid ja kuljused, millega sai lisaks ehtimisele lihtsalt põnevaid mustreid plastiliini sisse vajutada.

plastiliinist kuusk play dough christmas tree

plastiliinist kuusk play dough christmas treeplastiliinist kuusk play dough christmas treeplastiliinist kuusk play dough christmas treeplastiliinist kuusk play dough christmas treeKuuseehtimise mängu võib mängida ka pisemate lastega, kellele tuleb küll kuusk võib-olla ise plastiliinist välja lõigata. Kuivõrd mängus on pisikesed asjad, siis tasub väikestel kuuseehtijatel silm peal hoida.

 

 

 

 

 


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s