Isetehtud voolimismass ja lumememm purgis

isetehtud voolimismass diy plastiliinMulle meeldib teha kingitusi kodustest käepärastest asjadest. Isetehtud voolimismass on üks selline lihtne asi, mis meeldib igale lapsele. Kui sellele lisada paar väikest detaili loovaks mänguks, saabki kiire ja lõbusa kingituse või lihtsalt toreda koduse tegevuse iseendale.

Isetehtud voolimismass sobib pealegi hästi esmaseks uudistamiseks päris pisikestele maailmaavastajatele, sest see koosneb söödavatest ainetest, kuid pole väga meeldiva maitsega. Võttes mängulauale lisaks huvitavaid looduslikke materjale ja mõned mänguasjad, saab luua omanäolise mängumaailma fantaasiarikkaks tegutsemiseks.


VOOLIMISMASSI RETSEPT


200 ml nisujahu
200 ml vett
100 ml soola
0,5 tl sidrunhapet
1 spl õli

 • Sega kõik ained paksu põhjaga potis kokku ning tõsta pliidile. Kuumuta kuni segu muutub pealtnäha tahkeks ning hakkab poti keskel üles kummuma. Ära kuumuta liiga kaua, siis hakkab juba kõrbemise lõhna tulema.
 • Lase segul potis nii palju jahtuda, et saad seda käte vahele võtta. Mudi segu käte vahel läbi ühtlaseks palliks. Antud kogustest saab parasjagu kahe lumememme jagu voolimismassi (üks kingituseks ja teine endale).
 • Säilita voolimismassi õhukindlas karbis. Kui voolimismass on karbist võttes liiga niiske ja kleepuv, siis lisa sellele natuke jahu. Õhu kätte jäänud voolimismassi peale tekib koorik, mille all küll voolimismass ise püsib endine.

isetehtud voolimismass diy plastiliinisetehtud voolimismass diy plastiliinisetehtud voolimismass diy lastiliinisetehtud voolimismass diy plastiliinisetehtud voolimismass diy plastiliin

Kui tahad voolimismassi värvida, siis saad seda teha toiduvärvidega. Olen ise katsetanud ja eelistan looduslikku värvimist, kasutades selleks erinevaid toiduaineid. Alloleval pildil on näha üks varasem katsetus, küll mitte sama retsepti järgi.

looduslikult värvitud voolimismass isetehtud plastiliin

valge – toonimata, kollane – kurkum, roosa – peedimahl, pruun – kakao

isetehtud voolimismass diy plastiliin

LUMEMEMME TEGEMISEKS ON VAJA:

 • pipraterad silmadeks ja suuks
 • nelgitera ninaks
 • kaks kuivanud taimevart käteks
 • väiksed nööbid
 • trikotaažiribast sall
 • purk või karp kõige selle pakkimiseks

Lumememme tegemiseks vajalikud pisidetailid võivad päris pisikestele ohtlikud olla, seega jäägu need suurematele lastele, kes enam asju suhu ei pane.

Kui tahad lumememmele lisada salli, siis katsu selleks valida, vähemalt väiksemate laste jaoks, materjal, mis ei libise ja püsib hästi kaelas.

Lõpetuseks üks pilt sellest, mis juhtus lumememmega siis, kui olin talle pärast pildistamist selja keeranud. Tõdesin juba vildist lumememme mängu tehes, et täiskasvanute fantaasia on rikutud teadmisega sellest, milline peab üks “õige” lumememm välja nägema. Ilma selle teadmiseta sünnib ilmas hoopis ägedamaid asju.

isetehtud voolimismass diy plastiliin


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

3 thoughts on “Isetehtud voolimismass ja lumememm purgis

 1. Pingback: Isetehtud plastiliin ja selle värvimine looduslike vahenditega | lambrine

 2. Pingback: Sügisesed mängud – Demo

 3. Pingback: Sügisesed mängud – Demo

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s