Montessorist inspireeritud kallamis- ja kühveldamismängud

montessori inspired spooning pouring kallamismängud

Oleme viimasel ajal teinud päris palju Montessori praktilise elu harjutustest inspireeritud tegevusi, kallamis- ja kühveldamismänge, nagu ma neid ise hellitavalt nimetan.

Põhiliselt kasutame mänguks kuivatatud herneid või vett. Herned on meil mänguköögis olnud kasutamiseks juba pikemat aega, nüüd oleme aga oma tegevust rohkem suunanud ja proovinud lihtsalt ühest anumast teise tõstmist ja kallamist. Vee kallamist harjutades kipub aga vähemalt pool sellest hoopis kõhtu.

Originaalis eeldavad Montessori kallamise harjutused ja lusikaga tõstmise harjutused kahte ühesugust nõud, kust kuhu kallata ja tõsta, et harjutada sama tegevust nii ühes kui teises suunas. Meil on nõude puhul ühesuguseks tunnuseks küll vaid lillepildid, nimelt võtsime kasutusele ühe vana serviisi koorekannu ning suhkrutoosi. Seda tüüpi mängudeks sobivad need aga imehästi.

Mustikale (2a 7k) selline kallamise ja kühveldamise tegevus igatahes väga meeldib ning ta on nõus sellega päris pikalt tegelema. Tavaliselt lõppeb küll harjutamine hoopis mängukassile söögi serveerimisega ja muude naljakate mängudega. Et meie eesmärgiks polegi ju 100% Montessori ülesannet sooritada, vaid hoopis mängu sees salamahti silm-käsi koordinatsiooni harjutada ja käte peenmotoorikat arendada, siis ongi tore jälgida, kuhu see mäng lõpuks välja jõuab.

Niisiis, alustuseks tõstame suhkrutoosilt kaane. Ohoo, näe, mis siin on! Herned!montessori inspired spooning pouring kallamismängud

Mis seal ikka pikalt mõelda, hakkame aga tõstma.

lambrine_pouring_spooning2

montessori inspired spooning pouring kallamismängud

montessori inspired spooning pouring kallamismängud

Kui kann on täis, siis tuleb see jälle hernetoosi tühjaks kallata. Vahepeal peab maitsema ka!

montessori inspired spooning pouring kallamismängud

montessori inspired spooning pouring kallamismängud

Nii, ja nüüd hernetoosile kaas peale tagasi. Aga ei, oota, siin on ju mõned herned kandikul! Tuleb tagasi toosi panna.

montessori inspired spooning pouring kallamismängud

Või tegelikult … Mis seal ikka jamada, tõstame ja kallame parem veel mõned korrad ühest nõust teise.

montessori inspired spooning pouring kallamismängud

Ja siis veel mõned korrad. Ja siis veel mõned korrad lisaks. Lõpetuseks hea töö eest tassike teed endale ja emmele.montessori inspired spooning pouring kallamismängud


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

2 thoughts on “Montessorist inspireeritud kallamis- ja kühveldamismängud

  1. Ema on parim! Lapse jaoks on kõige tähtsam õpetaja ema.Hea kui ema ei õpeta vaid aitab lapsel õppida.Hea ema loob lapsele tingimused, et tema arengupotentsiaal saaks täiel määral avalduda.Hea ema laseb kõike, mida laps suudab, ise teha. Harjutused iseseisvaks eluks on head ja vajalikud. Õppimiseks pole palju vaja: tavalised asjad nagu vesi ja kulp võivad lapse tähelepanu jäägitult endale tõmmata. Nagu ka korkide või tühjade üllatusmunatopside lusikaga tõstmisega ühest nõust teise või jäätangidega pärlite tõstmine …Mängides õpib laps rohkem kui pealtnäha paistab.
    Tubli ema oled!

    Meeldib

  2. Pingback: Montessoriteemalised artiklid eestikeelses veebis - Mutukamoos

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s