Tubane keksukast

keksumäng toas

Talvel, kui kõnniteed on lume alla mattunud (kuigi jah, tuleb tunnistada, et täna nad seda ei ole), tuleb õuemängud tuppa tuua. Mustikas (2a 8k) nõudis igatahes ühel pühapäevahommikul, et tema tahab nüüd hakata keksu hüppama. Nii nad siis isaga kahekesi keksukastid põrandale tõmbasidki.

keksumäng toas

Selleks läheb vaja teipi ja ei midagi muud. Meie kasutasime küll käepärast olnud punast isoleerpaela, et oleks värvilisem. Kastid tegime Mustika-mõõtu ehk siis üsna pisikesed, paras jalad koos kastis seista.

Kui suurema lapsed saavad tubasest rõõmust niisama rõõmu tunda, siis väiksematele on see ühtlasi hea hüppamise harjutus. Mustikale, nagu ilmselt peaaegu kõigile lastele, meeldib hüppamine väga, aga koordinatsioon ja tasakaal vajavad veel tublisti harjutamist ja hüppamist. Keksukasti üle põrandal oli tal igatahes väga hea meel ning tahtis kohe, et ma talle ette näitaks, kuidas hüppamine käib. Nii me siis tegimegi. Et ühel jalal hüppamine on veel pisut keeruline, siis alustasime hüppamist nii, et ühel jalal seismise ruutudesse hüppasime jalad koos.

keksumäng toas

Tore oli vaadata, kuidas Mustikas püüdis hüppamist järele teha ning kuidas ta enne iga uut hüpet hoolega mõtles, et kuidas nüüd hüppama pidigi. Tabavus oli alguses muidugi erakordselt väike, aga see ei olegi üldse tähtis. Põhiline on see, et saaks hüpata. Eriti palju nalja tegi see, kui näitasin talle, kuidas keksu koos “keksukiviga” hüpatakse. Mustikas oli muidugi pärast seda, kui ma korra talle ette näitasin, veendunud, et ka tema peab ikka ja alati oma karu sinnasamasse kasti viskama. Me küll keksumängu reeglitest juttu ei teinud, aga kui kedagi huvitab või kui on vaja meelde tuletada, siis üks mängukirjeldus on näha Eesti Rahvaluule Arhiivi mängude lehel.

keksumäng toas

keksumäng toas

Tubane keksukast sobib hästi ka poistele energia kulutamiseks, lihtsalt sõna keks ei pea mainima ja keksukastile võib anda mõne atraktiivsema kuju, kasvõi auto. 😉

Siin on mõned lingid näidetele, kuidas keksukaste põnevamalt kujutada:

Tubane keksukast on hea mäng ka sellepärast, et see ei võta ruumi ning see võib rahulikult põrandal olla, kuni tuleb jälle tuju natuke hüpata. Peale seda, kui me keksukastid põrandale kleepisime, on seda tuju igatahes üpris tihti.

keksumäng toas


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

2 thoughts on “Tubane keksukast

  1. Ma tahaks omast kogemusest hoiatada, et näiteks maalri- või washiteibist tehtud autoradu või keksukaste ei tohi kauaks põrandale jätta. Siiani võitlen ühe eelmise suvise parkimisplatsiga:( Nüüd ei jäta teipi põrandale kunagi kauemaks kui nädal.

    Meeldib

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s