Pesulõksudega värvide sorteerimise mäng

värvide õppimine pesulõksudega

See värvide ja pesulõksude mäng oli mul juba nii ammu plaanis, et jõudsin selle tegemise mõttest lausa mitmeid kordi loobuda, kuid siin ta nüüd siiski lõpuks on.

värvide õppimine pesulõksudega

Olgem ausad, eks ma tegin ka endal elu pisut keeruliseks sellega. Tahtsin kindlasti just õmmeldud versiooni sellest mängust (et ka Pohl saaks sellega kunagi mängida). Tekstiilist mängu tegemine tähendas aga seda, et tuli pisut lapitööga tegeleda, aga see on see osa õmblemismaailmast, mille jaoks minul paraku üldse kannatust ei jagu. Üheksa korda mõõda, üks kord lõika pole siinkohal minu stiil. Nii valmis ka see mäng “ära mõõda, vaid ainult lõika” põhimõttel, mistõttu ta ka veidi vildakas tuli.

Valisin kaheksat erinevat värvi kangatükid, ääristasin neutraalsuse mõttes valge kandiga. Mängu tagakülg on kõik ühest materjalist. Pesulõksud värvisin akrüülvärvidega, et värv püsiks ja ei määriks. Värvisin lõksud ainult ühelt küljelt, nii tuleb mängides jälgida, et pesulõks saab õiget pidi paika. Väiksematel on ilmselt lihtsam, kui lõksud mõlemalt küljelt ära värvida.

Sama mängu saab teha ka palju lihtsamini ja kiiremini. Näiteks võttes papptaldriku ja selle värvidega kattes. Võib kasutada ka värvilisi pabereid või otsida ka ajakirjadest suuri (ühe)värvilisi pindu ja nendest tükkidest mängu kokku kleepida. Igal juhul on see hea peenmotoorika harjutus väikestele kätele ning ilusti õmmeldud mäng oleks ka tore ja lihtne isetehtud kingitus.

värvide õppimine pesulõksudega

Kui ma mängu lõpuks valmis sain, siis tundus mulle, et see on Mustika jaoks juba liiga lihtne, kuid ma taaskord eksisin. Kuigi Mustikas (2a 8k) oskab pesulõkse pesunöörile panna ja sealt ka ära võtta, siis pesulõksude lapi külge panemine osutus parajaks väljakutseks. Pesulõksud tuleb panna ju hoopis horisontaalselt, mitte nii nagu pesunöörile. Alguses oli ka tükk tegemist, et lõksud saaksid mängu külge nii, et värviline pool jääks peale poole. Natuke pusimist ja ümbertõstmist, aga paika need kõik lõpuks said.

värvide õppimine pesulõksudega

värvide õppimine pesulõksudega

värvide õppimine pesulõksudega

Mulle meeldib mängu tekstiilist versioon just sellepärast, et kangatükid pole ühte värvi, vaid mustrilised. Seega on lapsel vaja pisut vaadelda ja üldistada, et saada õige pesulõks õigele värvile. Samuti tuleb vahet teha, kas on sama värvi hele või tume toon. Oleme mänginud selle mänguga ka nii, et sorteerime sinna peale erinevaid väikseid sama värvi asju. Ja “vabal ajal” saab mängulappi kasutada mängutekina.

värvide sorteerimise mäng


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

3 thoughts on “Pesulõksudega värvide sorteerimise mäng

  1. Niii-niiiii äge mõte! Pean ka kangajuppe hoopis teise pilguga vaatama hakkama!
    Suured tänud toreda blogi eest! Muudkui loen ja vaimustun ja siis järgmise loo juures jälle 😀

    Meeldib

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s