Raamat: Hervé Tullet – Minu raamat

herve tullet minu raamat

Tegelikult tahtsin ma kirjutada hoopis ühest teisest raamatust. Kuna kevad on käes, siis tundus paras aeg olema kirjutada meie pere lemmikust aastaaegade raamatust. Aga siis juhtus nii, et nägin raamatupoes, et Hervé Tullet on nüüd ka eestikeelsena saadaval! Ja nii ma siis kirjutangi nüüd hoopis tema “Minu raamatust” (järgmises raamatupostituses räägin aastaaegade raamatust ka).

Nagu ma eelmises Hervé Tullet’ postituses juba mainisin, on tegu minu ühe lemmikautoriga, kes loob raamatuid, mis sobivad lastest täiskasvanuteni. “Minu raamat” justnagu polekski raamat, pigem on ta mäng. Ometi on ta siiski ka raamat. Ja selle teeb toredaks just see, et seda saab aktiivselt lugeda.

herve tullet minu raamat

Kui me “Minu raamatu” Mustikaga (2a 9k) esimest korda kätte võtsime ja lugema hakkasime, siis oli ta algul nii üllatunud, et see on raamat, kus peab ise ka midagi tegema. Aga see raamatu juurde käiv tegutsemine meeldis talle kohe esimesest korrast, sest tore on ju raamatut vajutada, raputada, kallutada ja siis veel lehtede peale puhuda. Need ongi märksõnad, mis “Minu raamatuga” tegutsemist kirjeldavad. Iga liigutus muudab midagi pildil ja tulemust näeb lehte keerates. Igatahes on tegu hetkel nõutuima raamatuga meie kodus.

herve tullet minu raamat

herve tullet minu raamat

herve tullet minu raamat

Felistella kirjastus on välja andnud lisaks ka kaks eestikeelset Hervé Tullet’ värviraamatut – Kritselda ise (sisu näed siit) ja Värvide lahingud (piilu siit). Soovitan siinkohal ka neid, nii endale koju kui ka näiteks toredaks kingituseks.

Hervé Tullet “Minu raamat”
Kirjastus Felistella
Ilmumisaasta: 2015
56 lehekülge
Kõvade kaantega raamat


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

6 thoughts on “Raamat: Hervé Tullet – Minu raamat

 1. Ostsin täna selle raamatu oma 3-aastasele pojale. Ise mõtlesin veel, et ei tea, kas ta ikka läheb kaasa… Aga sellist elevust raamatu üle polegi enne näinud! See võeti lausa ööseks kaissu!!! 🙂

  Meeldib

  • Ohoo, või lausa kaissu! 🙂 Ma ise ei olnud ka algul päris kindel, kas see raamat ikka pakub sellisel kujul huvi. Aga tundub, et sellises aktiivses tegutsemisega lugemises on mingi eriline võlu, mis lapsi köidab.

   Meeldib

 2. Ka meie eilne sünnipäevalaps (sai 3) sai selle raamatu. “Loeb” nii tema, kui ka suur vend. Täna õhtul oli lausa tüli, et kes seda ikka esimesena vaatama saab asuda… Kui väiksem magama jäi (raamat näpu vahel), oli suurema kord 🙂

  Meeldib

  • Nii tore kuulda, et teistele lastele ka meeldib! 🙂 Avastasin, et raamat meeldib ka meie pere 5-kuusele. Tema küll eelistab raamatu sisekaantelt punaseid-siniseid-kollaseid täppe uurida ja neid patsutada. 🙂

   Meeldib

 3. Pingback: Taskulambi valgel loetavad raamatud | Mutukamoos

 4. Pingback: Taskulambi valgel loetavad raamatud - Mutukamoos

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s