Munakarbimängud

isetehtud mäng munakarbiga

Kumb oli enne, kas kana või muna? Sellele küsimusele siit postitusest küll vastust ei leia. Küll aga jagan täna teiega paari mänguideed ehk mida teha tühjade munakarpidega, mis lihavõttekuul salamisi kööki hiilivad. 2 tühja munakarpi = 4 erinevat mängu!


Vaja läheb:

  • 2 ühesuurust munakarpi
  • käärid
  • (akrüül)värvid
  • pintsel

isetehtud mäng munakarbiga

isetehtud mäng munakarbiga

Lõika üks munakarp lahti pesadeks. Ideaalis võiksid kõik pesatopsid tulla enamvähem ühekõrgused ja ühtlaste servadega. Värvi terveks jäänud munakarbi pesad seest kõik erinevat värvi. Mina värvisin akrüülvärvidega, sest need kuivavad kiiresti ega määri hiljem. Värvi ka lahti lõigatud topsid seest värviliseks (samade toonidega nagu tervel munakarbil). Lõpptulemuseks peaks iga värvilise munakarbi pesa jaoks olema üks sama värvi pesatops. Ja nüüd hakkame mängima!


Mäng 1 – värvide sobitamine

Selles mängus tuleb igale lahtilõigatud topsile leida õiget värvi pesa suures karbis. Mängukarpi võib sorteerida ka näiteks värvilisi nööpe, klaaskuule, niidirulle ja muud pisikest ja põnevat. Sobib kõik, mis karbipesadesse ära mahub. Võib-olla on teil lihavõttemunad just erinevat värvi värvitud? Proovige ka neid värvi järgi karpi sorteerida. 🙂 Pildil sorteerivad värve Mustikas (1a 9k) ja tema natuke suurem sugulane (3,5 a).

isetehtud mäng munakarbiga

isetehtud mäng munakarbiga

Mäng 2 – munakarbi memoriin

Memoriini mängimiseks on vaja ühesuguste asjade paare, mida saaks topside alla peita (pärlid, nööbid, pajutibud jmt). Sobib kõik, mis topsi alla selliselt ära mahub, et topsi servad jääksid vastu tasapinda ja hoiaksid asjad enda all peidus.

isetehtud mäng munakarbiga

Mäng 3 – mustrite ladumine

Mustrite tegemise harjutamiseks läheb vaja väikseid ühesuguseid asju (ehitusklotsid, nööbid jmt). Mustrite tegemisel võib erinevus olla näiteks esemete kujus (meie näites rõngad ja kuulid) või hoopis värvis (näiteks ühesugused, kuid kahte-kolme eri värvi klotsid). Mustrilehed joonista karbikaane suurusele paberile, nii on neid hea ladumise ajaks kaane sisse panna.

isetehtud mäng munakarbiga

Mäng 4 – kevadine aaretejaht õues

Võta karp õue jalutuskäigule kaasa (lahtised pesad jäta koju) ning otsi igasse pesasse sama värvi asju – lilleõisi, puulehti, kivikesi, käbisid jne. Kas suudad kõik värvid leida? Aardejahti pidades on põnev jälgida aastaaegade ja värvide vaheldumist looduses. Kui peres on mitu last, võib igale lapsele teha eraldi aardejahi karbi, nii on pärast jalutuskäiku huvitav võrrelda, kes mida leidis. Koju jõudes võib teha karbi sisust pilti, siis on paari kuu pärast hea vaadata, mis on vahepeal muutunud. Loomulikult võib aardejahti pidada ka vihmase ilmaga toas 🙂

isetehtud mäng munakarbiga

Väljapakutud mänguideed on pisut erineva raskusastmega, kuid nende hulgas peaks olema vähemalt üks mäng, mis sobib igale vanusele. Pisemad saavad proovida värvide sobitamist ja pesatopsidest torni ehitamist. Suurematega saab mängida memoriini ja aaretejahti. Memoriini mängus võib väiksematele mängu lihtsamaks teha, kasutades väiksemat arvu topse. Kui peres suuremaid lapsi pole, siis võib mängu tehagi hoopis väiksemast, kuue pesaga munakarbist.


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s