Raamat: Vilibuse aiaraamat

vilibuse aiaraamat

Vilibuse aiaraamat” räägib tegelasest nimega Vilibus ning sellest, milline näeb välja aasta tema aias. Sattusin sellele raamatule, kui otsisin kevadeteemalisi raamatuid Mustika raamaturiiuli täiendamiseks. Millal siis veel aiatöödest rääkida, kui mitte kevadel, kas pole? 🙂

vilibuse aiaraamat

Õigupoolest polegi “Vilibuse aiaraamat” päris juturaamat, vaid hoopis tööraamat. Formaadilt ongi ta töövihikumõõtu, niiet sisse mahuvad mõnusalt suured ja rohkete detailidega illustratsioonid (lisaks postituse piltidele saab mõnda lehekülge päris suurelt vaadata siin).

Raamatu põhisisuks on jutt sellest, milliseid aiatöid Vilibus aasta jooksul oma aias teeb ning milliseid taimi kasvatab. Kevadel rajab Vilibus peenraid ja külvab seemneid, juttu tuleb ka erinevatest aiatööriistadest, kompostihunnikust ja ilmavaatlustest. Suve juurde kuuluvad nii umbrohud ja kahjurid kui ka aia head abilised. Veel vaatleb raamat sügisest saagikoristust ja aiamaa talveks ettevalmistamist ning sellele järgnevat talve aias.

vilibuse aiaraamatJutu kõrval on lisaks ülesanded, mida suuremad lapsed saavad lahendada. Väiksematega saab ülesanded lahendada suuliselt ehk siis omavahelise vestluse ja arutelu käigus. Ülesannetele lisaks on raamatus erinevatest aiasaadustest lihtsaid toiduretsepte, mida lapsed ise või vähese abiga kokata saavad. Kuna Mustika (2a 10k) suurim huvi paistab praegu olema just söögitegemine, siis on meil raamatut lugedes alati väga oluline ka kõik retseptid läbi lugeda. Raamatust leiab veel mõned meisterdamisideed, näiteks kuidas teha lindudele talveks seemnepalle ja sõbrale saatmiseks lilli kasvatav kaart.

vilibuse aiaraamat

Mulle meeldib raamatu juures see, et saame Mustikaga seda koos aktiivselt lugeda – näiteks otsida kaardil teed Vilibuse aiani, “sorteerida” prügi hulgast välja, mis sobib kompostihunnikusse ja mis mitte, lugeda kokku igasuguseid sitikaid ja putukaid. Detailiderohked illustratsioonid annavad võimaluse nii tähelepanu kui ka loendamise harjutamiseks. “Vilibuse aiaraamatu” puhul on suureks eeliseks loomulikult ka see, et tegu on algupärase eestikeelse raamatuga. Ehk siis kõik, millest raamatus aia kohta juttu tuleb, vastabki reaalselt meie oludele.

Eks see ole selline kulgemise raamat, midagi jalustrabavat ja üllatavat siin ei juhtu. Samas suunab raamat tähele panema looduses toimuvaid muutusi, hindama aiaelustiku mitmekesisust ning mõistma seda, et toiduained ei tule toidulauale lihtsalt poest.

vilibuse aiaraamat

vilibuse aiaraamat

“Vilibuse aiaraamat”
Autor: Heili Veetamm
Kirjastus: Koolibri
Ilmumisaasta: 2014
36 lehekülge


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s