Vildist kevadlilledemäng

kevadlillede vilditahvel

Kevadlillede vilditahvel on järg meie vildist lumememmemängule. Lumememmemäng oli meil talvel üllatavalt populaarne. Mustikas ei mänginud sellega küll just iga päev, aga kui see tal meelde tuli, siis toimetas ta sellega rahulolevalt paarkümmend minutit järjest. Tahtsin seepärast midagi sarnast teha ka kevadeks.

kevadlillede vilditahvel

Jõudsin kevadise mängu tükid välja lõigata parasjagu päev enne seda, kui me terve perega haigeks jäime. Nagu oleks ette teadnud, et lähipäevil kulub ära tükike meelelahutust haigele lapsele. Mängualusena kasutasin lumememmemängust pärist papitükile kleebitud vilti (ettenägelikult õnnestus tookord taustaks sinine vilt kleepida). Mõtlesin mängu välja lõigates, et lilled võiksid olla sellised mitmekihiliste kirjude õitega, aga Mustikas arvas teisiti ehk et rohkem lilli on uhkem. Seetõttu pidin hiljem jooksu pealt veel mõned lillevarred juurde lõikama.

kevadlillede vilditahvel

kevadlillede vilditahvel

Kuidas me kevadlillede mänguga mängime?

Kõigepealt külvab Mustikas (2a 11k) muru ja muru sisse külvame lilleseemned (Mustikas puistab kujuteldavaid seemneid oma sõrmede vahelt). Seejärel hakkavadki lilled (vvvuhhti, nagu Mustikas ütleb) kasvama. Nad kasvavad küll pea alati nii, et kõigepealt löövad lahti õie ja alles siis kasvatavad varre alla. Ja lehtede asemel on neil üsna tihti hoopis soe vöö keskkohas, milleks iganes see ka vajalik poleks. 🙂

Lilledel käivad omi asju ajamas ka lepatriinud ja mesilased, aga loomulikult olid nad just pildistamise ajaks peitu lennanud, seega peate leppima ühe vanema portreega neist. Need kividele maalitud putukad sündisid paari aasta eest ajakirja Pere ja Kodu meisterdamisrubriigi jaoks. Mesilased otsivad mett ning lepatriinud käivad kontrollimas, ega lehetäid lilledel ringi ei uita.

värvitud kivid

Vilditahvli mängud meeldivad mulle just seepärast, et kuigi neil on justnagu üks “õige” viis mängimiseks, saab nendega välja mõelda ja jutustada iga kord täiesti erineva loo. Tihti on see mõjutatud sellest, mis on Mustika enda elus juhtunud. Siis just ongi eriti tore jälgida, kuidas ta suudab seoseid luua minu jaoks pealtnäha täiesti seostamatute asjadega. Samuti on see mäng hea võimalus kinnistada lilledega seonduvat sõnavara ning mängides saab rääkida sellest, kuidas kasvab seemnest taim.

Kevadlillede vilditahvel on Mustika poolt igatahes heaks kiidetud. Mina juba muidugi mõlgutan mõtteid, mis teemalist vilditahvlit järgmisena võiks Mustikale tutvustada. Ja ootan, et nohu lõpuks üle läheks, sest tahaks ju ka päris kevadlillede lõhnu nuusutada. Ilma lõhnadeta kevad (nagu minul praegusel hetkel on) ei kõlba lihtsalt mitte kuskile.

Päikest!

kevadlillede vilditahvel


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

6 thoughts on “Vildist kevadlilledemäng

  1. Jälle üks müstiliselt geniaalne tegevus. Pean ikka vildi järgi minema! Mutukamoos ja Lambrine on ikka kaks asendamatut blogi!

    Meeldib

  2. Lisaks toredatele meisterdamistele, nagu ka see siin, meeldivad mulle väga Su helged ja kirkad pildid, mis lausa kutsuvad kõike järgi proovima!

    Meeldib

  3. Aitäh! Mul on hea meel, kui keegi veel minu mõtetest innustust saab 🙂 Ja valgust ja värvi pole meil siin põhjas kunagi liiga palju, kas pole?

    Meeldib

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s