Häälikuõpetus – aita loomad oma koju

häälikuõpetus

Mustikas (2a 11k) tunneb endiselt suurt huvi häälikute vastu. Päeva jooksul teatab ta mitu korda tähtsalt, et üks või teine asi algab selle või teise tähega. Et seda huvi harjutamise mõttes ära kasutada, teemegi temaga üsna tihti häälikute äratundmise mängu. Seekord tuli siis majas iga looma kodu üles leida.

Sisuliselt on tegu mänguga, mida oleme, küll pisut teises võtmes, varemgi mänginud. Mina kasutasin majaks kodus olnud riiulit, aga selle võib teha ka klotsidest või vanadest tühjadest karpidest. Kinnitasin iga riiuliosa tagusele paberitüki, kuhu oli peale kirjutatud üks täht.

häälikuõpetus

Majaelanikeks otsisin kodust erineva algustähega loomi. Nagu selgus, siis polnudki see nii lihtne, kuivõrd tähed kippusid korduma. Seetõttu asuski maja ühte esimese korruse korterisse elama hoopis üks salapärane muna. Kui ma küsisin Mustikalt, et mis ta arvab, kes muna sees on, siis vastas ta mulle (silmipööritades, sest see on ju ilmselge), et tibud.

Kui Mustikas mängu avastas, tõttas ta kohe hea meelega sellega tegutsema ning loomad leidsid endale kiirelt korteri.

häälikuõpetus

häälikuõpetus

häälikuõpetus

Seekord eristas ta juba kergemini ka sulghäälikuid, need on siiani olnud tal raske nendel vahet teha. Kui kõigile õige kodu oli leitud, asus Mustikas muidugi kohe loomi ümberpaigutama. Küll mahtus hiir tema arvates paremini pööningule ja kassile sobis paremini roosade seintega tuba. Eks lapsed tea neid asju paremini 🙂


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s