Kompimismäng kollases kotis

kompimismäng kotis

Kas te kollast kotti veel mäletate? Kui päris aus olla, siis läheb see kott mul endalgi üsna tihti meelest. Hiljuti leidsin ta juhuslikult riiulist sorteerimist ja ärapanemist ootavate asjade karbi kõrvalt. Et seal karbis aga oli igasuguseid vidinaid, siis sündiski mõte kompimismängu ettevalmistamiseks.

kompimismäng kotis

Mäng ise on imelihtne. Laps peab käega kotis katsudes leidma paarilise igale kotist välja võetud asjale. Koti sisse ei tohi seejuures piiluda. Soovi korral võib mängu mängida ka kinniseotud silmadega.

Püüdsin kotitäiteks valida esemeid, mis oleksid suuruselt sarnased. Samuti jälgisin, et oleks omavahel omadustelt sarnaseid paare (nt lapikud puidust kettad ja kollased nööbid).

Alustuseks panin Mustikale (3a) kotti viis erinevat paari asju, sest mul polnud õrna aimugi, kui lihtne või kerge see mäng tema jaoks on. Kogemus on näidanud, et kui esimesel korral osutub mäng liiga keeruliseks, siis ei kipu Mustikas seda uuesti proovima. Seega alustasime vähemaga. Otsustades selle järgi, kui kiiresti Mustikas kotist paare leidis, oleksin võinud ilmselt ka kõik asjad kohe korraga kotti panna.

kompimismäng kotis

kompimismäng kotis

kompimismäng kotis

kompimismäng kotis

Kui kott oli tühi, hakkas Mustikas mängus olnud detailidest loomapilte kokku panema (vähemalt nii ta väitis). Alloleval pildil on kujutatud kassi. 😛

kompimismäng kotis

Lõpetuseks veel mõned mõtted, kuidas saaks sama mängu teistmoodi mängida.

  • Panna kotist välja võtmiseks ainult ühed paarilistest, teised laduda lauale vaatamiseks. Nii on näiteks väiksematel lastel lihtsam paarilist kotist üles leida.
  • Paluda lapsel leida paar esemeid kindla omaduse järgi (nt pehmed, ümmargused, puidust, keskelt auguga jne).

Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

4 thoughts on “Kompimismäng kollases kotis

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s