Millega 2-aastased tegelikult mängivad? Küsitluse tulemused

2-aastaste mänguasjad

Mõni aeg tagasi küsisin teilt, millega teie kaheaastased mängivad. Mind ajendas seda küsitlust alustama tähelepanek, et mingil ajaperioodil (nii umbes 2,5-aastaselt) ei tundnud Mustikas üldse mingit huvi mänguasjade vastu. Ikka ja jälle leidsin teda mängimas hoopis juhuslike toast leitud asjadega. Seepärast tahtsingi teada, kuidas on lood teistes kodudes.

Aitäh kõigile, kes võtsid vaevaks küsitlusele vastata. Vastuseid lugedes sain aru, et selgema ülevaate saamiseks oleksin pidanud küsimust pisut täpsustama, aga eks järgmine kord olen targem. Usun samas, et üldmulje annavad tulemused siiski kätte. Küsitluse tagasisidena ütles nii mõnigi teist, et see oli hea võimalus ise teadlikult mõelda selle üle, millega laps siis tegelikult mängib ja millised on tema eelistused.

Jagasin tulemused vanuse järgi kahte rühma. Pisemate kaheaastaste eelistused on toodud kõik koos, suuremate puhul on poiste ja tüdrukute eelistused kirjas eraldi (ja lisaks minu poolsed soovitused). Postituse lõpust leiab ka üldise edetabeli, kus on kokku pandud kõikide eelistused. Enda oletustele ma selle küsitlusega kinnitust ei saanud, aga ehk on kellelgi tulemustest kasu kasvõi kingituse otsimisel-valimisel.

2…2,5-aastaste lemmikud

Nagu vastustest selgus, eelistavad pisemad lihtsaid asju.

lambrine_manguasjad_2aastastele_1

 1. Pall. Minu lemmikuks on kujunenud Oball, mis sobib mänguks nii päris pisikestele, kes alles õpivad haarama, kui ka suurematele lastele.
 2. Puidust klotsid. Natuke teistmoodi lähenemisega klotsid Gokilt.
 3. Lego Duplo klotsid. Näiteks meie peres oli esimeseks lemmikuks selline komplekt, sest põnev oli aknaid lahti teha ja karu ühe klotsi seest teise tõsta.

2,5…3-aastaste lemmikud

Selles vanuserühmas paistsid silma juba lapse soost lähtuvad eelistused.

mänguasjad 2...3-aastasele poisile

 1. Mänguautod. See on küll valdkond, millega mul siiani kokkupuudet pole olnud. Mina igatahes eelistan igasuguste mudelite puhul võimalikult päriselule sarnanevaid mänguasju. Realistlikke mudeleid teevad Maisto ja SIKU, parimad põllutöömasinad pidavat olema Bruder’il. Pildil Bruderi veoauto.
 2. Plastiliin. Et sellega oleks veelgi lõbusam mängida, võib voolimiseks mõeldud massi ise valmis teha.
 3. Lego Duplo klotsid. Praeguse suvise ajaga sobiks hästi näiteks Duplo Linna sarjast Matkaseikluse komplekt.
 4. Padjad-tekid. Üks suvine piknikutekk, millega saaks ka õues onne ehitada, kuluks kindlasti igas lastega peres ära. Suva beebitekil on jällegi mõnusalt metsik muster tubase onni ehitamiseks. Selle all tuleb metsaonni tunne peale küll.
 5. Tõugatav auto/rong. Ma ei tea, kuidas teiega on, aga sellisele kaunitarile lükkaks isegi mina hea meelega jalgadega hoogu.

2-aastase tüdruku mänguasjad

 1. Nõud. Vastustest selgus, et mänguks sobivad ühtviisi hästi nii päris kui ka mängunõud. Üsna asjalik tundub selline KidKrafti metallist nõude ja puidust toiduga komplekt. Milliseid nõusid mina mängukööki soovitasin, saate lugeda sellest postitusest.
 2. Plastiliin.
 3. Lego Duplo klotsid. Et poleks alati ainult roosa ja printsessidega, siis minu soovitus oleks hoopis Duplo Linna sarjast Lennujaama komplekt. Lendamine on ju põnev!
 4. Kott/korv. Sest alati on ju igasugust kraami, mida kotti panna ja ühest kohast teise tassida. Kõige ägedamad kotid on ikka ise õmmeldud. Pildilolev satsidega kott pärineb Agikese blogist.
 5. Pusled. Vastustes toodud pusled olid erineva suurusega, nii nuppudega pusled kui tavalised. Nupupusle austajatele (ja köögiteema jätkuks) köögiviljade pusle. Klassikalistest pusledest näiteks tuntud headuses Djeco pusle lapse igapäevasete toimetuste kohta.

Lõpetuseks kõigi kaheaastaste eelistuste top 10. Minu eriline lemmik on 5.koht. 🙂

 1. Plastiliin
 2. Mänguautod
 3. Lego Duplo klotsid
 4. Toidunõud
 5. Vesi
 6. Puidust klotsid
 7. Pall
 8. Nukkudega seonduv
 9. Tõugatav auto
 10. Pusled

Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s