Raamatuselja luule

raamatuselja luule

 

Sel suvel on läinud kuidagi nii, et oleme väga vähe raamatuid lugenud. Võib-olla just sellepärast armusin esimesest silmapilgust raamatuselja luule (bookspine poetry) ideesse, mida nägin esimest korda paari päeva eest The Crafty Crow postituses.

Idee on iseenesest väga lihtne. Tuleb vaid raamaturiiulist välja otsida ja üksteise otsa laduda raamatud, mille pealkirjad moodustaksid luuletuse. Minu meelest on see äge tegevus lastele mitteriimuva luule olemuse tutvustamiseks. Ühtlasi suunab raamatuselja luuletuste koostamine tähele panema ja seoseid looma.

Kahju vaid, et Mustikas on hetkel veel liiga väike selle tegevuse jaoks. Seetõttu tuli mul raamaturiimide kallal üksinda meeliskleda. 😉 Algul plaanisin “kirjutada” vaid lasteraamatuga, kuid tegutsema hakates selgus, et paljud neist on klamberköites ja paljudel (eelkõige vanadel raamatutel) puudub seljal nimi. Võtsin seega appi ka teised koduse raamatukogu raamatud. Siin nad siis nüüd on, minu kaks esimest vasikat.

raamatuselja luule

Pintsliga tõmmatud linnad,
iidsete aegade lood.
Merereisid, mis muutsid maailma,
õitsev meri, õnnelik saar.
Väikese inimese suured reisid.

raamatuselja luule

Kuula, kuula, suur sõbralik hiiglane!
Vaikuse hääl ilusal kevadel.
Ajast aega
iga päev on pidupäev.

 

Milliseid põnevaid-naljakaid-seiklusrikkaid luuletusi leidub sinu raamaturiiulis? Kui kirjutad ka mõne raamatuselja luuletuse, siis tule jaga pilti sellest ka Lambrine Facebooki lehele. Tore oleks ka teiste luuletusi lugeda. 🙂


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

3 thoughts on “Raamatuselja luule

  1. Oh kui tore idee! Kunagi teismeeas oleks olnud nii õnnelik, kui sellised luuletused ise kokku oleks klopsinud. Oleks siis vaid teadnud, et seda saanuks saavutada nii lihtsalt ja mänguliselt! Mul tekkis küll kohe järele proovimise tahe.

    Meeldib

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s