Lauamängu soovitus: Nupuka orava suupisted

lauamängu soovitus

Jagan täna teiega üht meie pere uut lauamängu. Selleks on “Nupuka orava suupisted” (ingliskeelsena The Sneaky, Snacky Squirrel Game). Plaanisin seda juba ammu osta, aga juhtus ikka kuidagi nii, et asi jäi venima. Aga võib-olla ongi toredam seda mängu mängida praegu, kui tammetõrud on päevakorral.

lauamängu soovitus 3-aastasele

Mängu eesmärk on oma kännule korjata eri värvi tammetõrusid. Võidab see, kes saab esimesena kõik viis värvi kokku kogutud. Et see nii lihtne ei oleks, siis puhub vahepeal tugev tormituul tõrusid minema või näppavad neid naaberkändude oravad.

Tammetõrusid tõstetakse puu otsast kännule oravakujuliste näpitsatega. Lisaks sellele, et nii on tore (eriti väiksemate laste jaoks tundub siis asi nagu “päris”), on see ka päris hea käe peenmotoorika harjutus. Ühtlasi pannakse proovile ka silm-käsi koordinatsioon. Suuremate laste puhul tuleb mängu ka juba strateegiline mõtlemine, milliseid tõrusid on parasjagu kõige kavalam endale valida.

lauamängu soovitus 3-aastaselelauamängu soovitus 3-aastasele

lauamängu soovitus 3-aastasele

Mustikale (peaaegu 3,5a) on oravamäng just paras mängida, kuigi tuleb tunnistada, et mängida meeldib talle hetkel veel ainult siis, kui ta võidab. Kui kaotus on juba silmapiiril, siis saabub südantlõhestav kurbus üsna varakult. Meil on kodus lauamängudega üldse veidi keerulised lood, sest kolmest mängijast kahele on võit väga oluline. Ainult mina olen see, kellele meeldib mängida mängimise pärast, võit polegi seejuures oluline. Nii on kohati päris raske teisi mängima meelitada.

lauamängu soovitus 3-aastasele

Mulle meeldib, et see mäng on hästi lihtne ja kergesti arusaadav ning seejuures just pisemate jaoks hästi atraktiivne. Seda eelkõige kindlasti tänu tammetõrudele ja oravanäpitsatele. Ei ole niisama nuputõstmist, vaid tulebki reaalselt tammetõrusid koguda. Nupuka orava mäng näeb ühtlasi ka väga ilus välja. No juba vorm on äge, kas pole? Kavalalt on lahendatud see, et karp on ühtlasi ka mängulaud, mis hoiab tõrud minemaveeremast. Üsna oluline pisiasi, kui mängimas on pere väikseimad.

Nupuka orava suupisted on mõeldud mängimiseks 2-4 mängijale vanuses 3+. Meil siin leiab oravamängu kõige soodsama hinnaga Nuputaja e-poest, aga seda saab tellida ka näiteks Amazonist.

lauamängu soovitus 3-aastasele

Muide, mängutootjal Educational Insights on veel ilusaid lauamänge, kus kasutatakse käeosavuse harjutamiseks näpitsaid:

Sama tootja veel mõned toredad mängud väiksematele:

– – – Postitus sisaldab affiliate linke. – – –


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s