Lehemaskid

lehtedest mask

Värviliste lehtede aeg ongi käes. Kellele ei meeldiks pisut langenud lehtedes jalgu sahistada? 😉 Paari aasta eest tegin höpiga ajakirja Pere ja Kodu jaoks lehemaskide meisterdamise õpetuse ja see on siiani üks mu lemmikuid asju, mida sügisestest lehtedest teha. Lisaks puulehtedele võib maske kaunistada kõige muuga, mida loodusest leida võib: rohukõrred, vahtraninad, sammal, tammetõrumütsid, füüsalilaternad. Alati saab appi võtta ka värvilised paberid ja muud imevigurid, aga kõige põnevam väljakutse on minu arvates maski kaunistamine vaid loodusest leitava materjaliga.

lehtedest mask

Mida läheb vaja?

 • papptaldrikud
 • värvilised puulehed
 • kirjutusvahend
 • käärid
 • liim
 • klambrilööja
 • kumm maski pähepanemiseks

Kõigepealt tuleb valmis teha maskipõhjad. See on võib-olla selline töö, mis on lihtsam täiskasvanul enne ära teha ja jätta siis kaunistamine laste hooleks. Maskid võib teha kas pool nägu katvad (lõika papptaldrik pooleks) või tervet nägu katvad. Mõõda lapse näo järgi välja silmade asukoht, märgi see taldrikule ja lõika silmaavad välja. Tervet nägu katvale maskile lõika sisse ka ninaava. Selleks joonista nina kohale püstine ristkülik ning lõika see külgedelt ja alumisest servast lahti (vaata allolevat pilti). Nii saad maski pealt poolt üleni kaunistada ja nina ei jää näha.

lehtedest maks

Kinnita lehed maskile liimi abil. Suuremad lehed ja kuivanud kõrtest vurrud jäävad paremini püsima, kui kasutad klambrilööjat. Löö klambrid nii, et klambri pealmine pool jääks maski tagaküljele, siis ei kraabi klambriotsad nägu. Kui juhtub, et lõid klambri siiski valepidi, siis kata klamber maski tagaküljel tüki maalriteibiga. Kui klambriotsad jäävad maski esiküljel näha, siis võid alati mõne lehe veel peale kleepida.

lehtedest mask

Keera mask teistpidi ning lõika silmaavad ka lehtede sisse. Tee kääriotste või naaskliga kummipaela jaoks augud maski mõlemasse külgserva ja kinnita kumm maski külge.

lehtedest mask

lehtedest mask

lehtedest mask

lehtedest mask

Lehemaskid on kõige ilusamad värskelt valminuna. Seistes hakkavad lehed kuivama ning tõmbuvad krimpsu, aga sellest pole midagi. Siis ongi hea põhjus jälle olemas, miks õuest uus sületäis ilusaid puulehti kokku korjata. Kui lapse sünnipäev juhtub olema just sügisesel ajal, siis see on kindlasti üks selline ettevõtmine, mis sobiks hästi sünnipäevapeole meelt lahutama. Kui sügis juhtub olema pikalt ilus ja kuiv, siis saab ehk isegi mardijooksuks endale lehtedest maski teha.

lehtedest mask

Mida põnevat teie praegu lehtedest teete?


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

3 thoughts on “Lehemaskid

 1. Pingback: Lapsevanema õhtud | Piparmynditee

 2. Nii vahvad maskid ja kelmikad pildid! Mulle meeldib tohutult mõte sellised ka mardimaskidena kasutada. Õues jalutades tahaks väga midagi lehtedest meisterdada, aga kuidagi pole veel seda õiget ideed tulnud.

  Meeldib

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s