11-kuuse lapse mängud ja tegevused

avastuspurk

Teen nüüd ära esimese eluaasta tegevuste ja mängude seeria viimase postituse. Kui neid alustasin, siis oli ideid ja mõtteid nii palju,  mida Pohlaga koos teha ja proovida tahaks, aga täna olen sunnitud tõdema, et tempo kahe lapsega läks nii kiireks, et suurem osa neist mõtetest jäigi ainult mõteteks. Ei hakka neist mõtetest siin pikemalt juttu tegema, vaid korjan need kokku kaualubatud Montessori mänguasjad 6-12-kuustele postitusse, mille loodan ka õige pea üles riputada.

Mänguasjad

11-kuuse lapse mängud ja tegevused

Pohla lemmikmänguasjadeks enne aastaseks saamist olid üsna samad asjad, millest eelmises postituses juba juttu oli:

  • Puidust flööt
  • Lego Duplo inimeste figuurid
  • Avastuspurk (pikem lugu selles postituses)
  • Kaelakeed
  • Ämbrid ja asjad seal sees – kõige parem tegevus üldse, vähemalt Pohla arvates. Tegelikult polegi eriti vahet, mis on ämbri sees, peaasi, et saab välja võtta ja sisse panna. Kõige suurem rõõm saabub siis, kui annan kätte vildikate topsi. Kui enne sain seda rahulikult teha, siis nüüd pean arvestama asjaoluga, et Pohl õppis korkide pealt maha võtmise ära ja nii mõnigi kord on ta nüüd end täis tätoveerinud.
  • Muna ja tops ehk kodukootud versioon sellisest Montessorist inspireeritud mänguasjast. Otsisin kaua, kust sellist munatopsi võiks mõistliku hinnaga saada, aga loobusin lõpuks ja võtsin kasutusele väikese mõõdunõu. Munaks kasutasin juba olemasolevat munakõristit.

Tegevused

Pohla lemmiktegevuseks on kindlasti ronimine. Ja mida kõrgemale saab ronida, seda parem. Õuetegevustest on kindlaks lemmikuks kiikumine. Ja sellele tüdrukule meeldib süüa! Mul on nii hea meel, et läksin Pohlaga näputoitumise teed. 11-kuuselt joob ta ise klaasist ja sööb lusikaga. Pole küll nii Montessori, et teeks seda väikese laua taga (vaata teooria kohta meenutuseks Montessori tahkele toidule ülemineku postitust), aga ikkagi ise. Kahju vaid, et ei taibanud Mustikaga omal ajal samuti näputoitumist proovida.

11-kuuse lapse mängud ja tegevused

Loodus

Pohl nautis sügiskandiku uurimist, kui Mustikas selleks vähegi võimalust andis. Kastanid ja tammetõrud olid tema lemmikud ja ta sai üsna kurjaks, kui keegi neid tema käest tahtis ära võtta. Samuti oli täielik hitt õues lehehunnikus möllamine.

Raamatud

Raamatutega paistab Pohlal olema huvitav suhe. Ta nii ei üritagi neist eriti pilte uurida. Selle asemel tahab ta raamatuid lihtsalt lapata, keerata ja serva peale seisma panna. Samuti saavad kõvasti vatti meie kaks häälega raamatut. Ilmselt on tal siiski üks lemmikraamat ka, praegu paistab olema selleks Pingviinipoeg Pingu. Värvid ja vormid (sellest raamatust oli kord juttu 1-aastase Mustika lemmikraamatute postituses).

11-kuuse lapse mängud ja tegevused

Nagu ma enne juba mainisin, oli see kuu väga kiire. Isegi nii kiire, et tagantjärgi vaatama hakates selgus, et pole isegi pilti teinud lastest. Seepärast pole tänases postituses ka eriti pilte. Esimese eluaasta mängude ja tegevuste postituste seeriale tõmban nüüd joone alla. Kel veel eelmised lugemata, siis need leiate siit:

4-kuuse lapse mängud ja tegevused

5-kuuse lapse mängud ja tegevused

6-kuuse lapse mängud ja tegevused

7-kuuse lapse mängud ja tegevused

8-, 9-, 10-kuuse lapse mängud ja tegevused


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s