Raamat: Seikluste atlas

seikluste atlas

Siin ta siis on, minu selle aasta lemmik lasteraamat – Seikluste atlas. See raamat viib nii suured (käsi püsti kõik, kes te lapsepõlves näpuga mööda gloobust ringi seiklesite) kui väikesed maailmarändurid põnevale avastusretkele ümber maakera. Meil selle raamatuga oli igatahes armastus esimesest silmapilgust ja nüüd me siis temaga koos seiklemegi.

See raamat kuulub kindlasti nende lastetoa kohustuslike hästi suurte asjade kategooriasse. Ja tänu sellele, et raamat on hästi suur, mahub illustratsioonidele mõnusalt palju detaile avastamiseksja vaatamiseks.

Raamatu alguses on maailmakaart, kuhu on kantud kõik kohad, kuhu raamatus seiklema satutakse. Lisaks on suuremad ja detailsemad kaardid iga maailmajagu käsitleva osa alguses. 

seikluste atlas

seikluste atlas

seikluste atlas

seikluste atlas

Raamatus vaadeldakse nii kohti kui sündmuseid, mis on maailmas erilised. Iga uut teemat illustreerib suur, üle kahe lehe pilt, mida saadavad nii teemaga seonduvad kommentaarid kui ka taustainfo asukoha looduse, ajaloo ja kultuuri kohta.

seikluste atlas

seikluste atlas

seikluste atlas

seikluste atlas

Seikluste atlas õpetab teadmishimulistele mänguliselt geograafiat, loodust ja teiste maade kultuuri. Ühtlasi on see väga hea raamat ka jutustamisoskuse arendamiseks. Kes oskab, võib loendada inimesi või linde või muud huvipakkuvat. Siin saab mängida tähelepanumängu ja otsida pildilt üles mõne kindla asja, näiteks ämbri liivarannal. Raamatu lõpus on tähelepanuülesanded illustratsioonidelt teatud asjade leidmiseks. Ühtlasi on seikluste atlases lehelt-lehele seiklemas kaks rändurit, keda saab samuti igalt pildilt otsida.

Raamat on ka lapsevanema jaoks nauditav, see on minu jaoks hea lasteraamatu juures väga oluline. Meil juhtub tihti aga nii, et ma ei peagi Seikluste atlast Mustikale ette lugema, sest raamatu pilte on huvitav omapead uurida. Mulle meeldib mõelda, et äkki satub Mustikas suuremana (võib-olla lausa aastakümneid hiljem), kord päriselt mõnda neist kohtadest. Ja siis meenub talle äkki pilt lapsepõlvest loetud raamatust.

Minu arust on tegu taaskord sellise eatu raamatuga, mis sobiks igas vanuses lugejale. Ma olen üsna kindel, et just seda raamatut oleme ka sõpradele sel aastal kõige rohkem kinkinud. Ja teile soovitan ka jõuluvana kingikotti pistmiseks. 😉

Millised olid teie selle aasta lemmiklasteraamatud?

seikluste atlas

seikluste atlas

seikluste atlas

Autor: Rachel Williams
Illustratsioonid: Lucy Letherland
Kirjastus: Koolibri
Ilmumisaasta: 2015
Kõvakaaneline suures formaadis raamat
88 lehekülge

*See postitus ilmus esimest korda Bredeni blogis*


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

2 thoughts on “Raamat: Seikluste atlas

  1. Oi sa jõudsid minust ette! Plaanisin sellest raamatust järgmisel nädalal kirjutada, sest see on minu jaoks ka üks selle aasta lemmikuid (ja on plaanis ka vennatütrele jõuluvana kingikotti sokutada). Ma olen samuti väga tänulik, et see raamat eestikeelsena ilmus enne kui ma jõudsin selle ingliskeelsena osta 😀

    Meeldib

    • Tundub, et meil on nende blogiteemadega nii, et kord Vestmann all ja Piibeleht peal, ja siis jälle vastupidi 😉 Tänapäeval on jah see halb asi, et kui mingi ägeda raamatu leiad, on seda liiga lihtne ingliskeelsena kätte saada. 😛

      Meeldib

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s