Tee ise: paberkuulid jõulukuusele

paberist kuuseehtedEelmisel aastal oli meie kodus esimest korda ka päris kuusk, ütleme nii, et pigem kummutikaunistuseks. Vaimusilmas kujutasin ma muidugi ette sellist pisikest ja kohevat kuusekaunitari, nagu Pinterestis nad alati on, aga reaalsus, mis mulle koju toodi oli muidugi teine. :P Kui ma olin siis meie esimesed ja ainukesed kuuseehted sinna külge riputanud, siis tundus meie kuusk endiselt üsna hõre.

Niisiis otsustasin proovida, kas paberkuulid suudavad midagi päästa. Idee oli kohe õnneks varrukast võtta, sest olin neid varem meisterdanud höpi blogi jaoks. Kuna üritasime neid koos Mustikaga (toona 2,5a) teha, siis ei hakanud keerulisemat varianti, mis höpi lehel, katsetama, vaid tegime kõige lihtsamad kuulid üldse. Ja et asi läheks veelgi kiiremini, siis kasutasime olemasolevat ümmargust augurauda (2,5 cm läbimõõduga). Tulemus mulle igatahes väga meeldis. Sellised pisikesed ehetega samades toonides pallid tegid meie kuuse visuaalselt oluliselt kohevamaks.

Samasuguseid paberkuule võib teha mistahes suuruses, kuigi arvestama peab sellega, et mida suurem on ringi läbimõõt, seda “vedelam” kuul tuleb. Vedel tähendab siis seda, et kuul ei näe nii korralik välja. Paljugi sõltub ka kasutatava paberi paksusest.

paberist kuuseehted

Paberkuuli tegemiseks läheb vaja:

  • värvilisi pabereid, taaskasutusse võib võtta ka eelmiste aastate jõulukaardid
  • ümmargust augurauda
    või
    parajas suuruses ümmargust asja (nt väike taldrik), mille abil ringi joonistada + pliiats + käärid
  • pulgaliim
  • niit/nöör/pael riputamiseks

Paberkuuli võib teha nii mitmest ringist kui tahad, soovitan vähemalt kuuest, muidu ei teki eriti kuuli efekti. Pildilolevad kuulid on tehtud kolmest punasest ja kolmest valgest ringist.

Murra alustuseks kõik ringid pooleks ja hakka seejärel punaseid ja valgeid ringe vaheldumisi kokku kleepima. Enne kui kleebid omavahel kokku esimese ja viimase ringi küljed, kleebipaberkuuli keskpaika riputamisnöör. Seejärel kleebi paberkuul lõpuni kinni. Valmis!

paberist kuuseehted

Samal põhimõttel võib teha ka jõulukaarte. Siis tuleb ära jätta viimane liigutus ehk esimese ja viimase ringipoole kokku kleepimine. Need pooled kleebi hoopis kaardi külge. Samas, miks mitte saata kaardina hoopis üks paberkuul? Kui kuulile head soovid peale kirjutada ja see siis lapikuks vajutada, saab selle väga hästi ka ümbrikusse pista. Ning kaardisaaja võib head soovid otse jõulukuusele riputada.


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s