Kingiideed: seitse kinki 2-aastastele

kingiideed 2-aastastele

Tänased kingiideed on kaheaastastele. Mulle endale tundub see olevat just see vanus, kus lapsed kõige rohkem tahavad tegeleda päris asjadega. Sellest tulenevalt on tänased kingisoovitused inspireeritud just päris elus vajaminevatest oskustest.

kingiideed 2-aastastele

Esimene nuga (1), millega laps suudab iseseisvalt pehmemaid asju, näiteks banaani lõigata. Sobib väga hästi ka plastiliinimängudeks, kus saab sellega kuiva trenni teha. 😉

Koristamiskomplekt (2), mis on lapse mõõtudes ning võimaldab tal koristustöödes kaasa aidata. Kuigi suurem osa koduse majapidamise koristusvahenditest kipub tänapäeval plastikust olema, võiks lapse koristustarvikud olla puidust varrega.

Puidust pesurest (3), kuhu laps saab kuivama riputada nii enda pesust tulnud riideid kui ka nukupesu.

Laste lumelabidas (4), sest ega tali taeva jää. Ja kui lumi lõpuks tuleb, siis mis oleks mõnusam kui õues tuliuue labidaga ringi mütata ja endale teed kaevata.

Lõigatavad puidust puu- ja köögiviljad (5, 6) on hea võimalus harjutada lõikamist, samas on need ka täienduseks iga väikese koka mänguköögis.

Nöörimispärlid (7) on kasulikud käe peenmotoorika arendamiseks. Nöörimine on praktiline tegevus, mida läheb elus hiljem palju vaja (kingadele paelte panemine, nööbi õmblemine jne) ja sellised suured huvitavad temaatilised helmed on heaks võimaluseks lapse tähelepanu köita.

Klotsid (8), sest ükski kingisoovituste nimekiri pole justkui õige ilma klotsideta. Tavalistele klotsidele lisaks on põnev tuua mängu midagi teistsugust, näiteks värvilised läbipaistvad klotsid.

Mida põnevat teie 2-aastased seekord jõulukingiks saavad?

 

Vaata ka kingiideid 1-aastastele.


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

 

8 thoughts on “Kingiideed: seitse kinki 2-aastastele

 1. Väga vahva postitus!
  Kuna sa ilmselgelt tead, kuskohast saab häid asju, 🙂 siis küsin sinu käest. Oled sa kusagil müügil näinud head kella lapsele kella õpetamiseks. Sooviks ka eelistatult puidust, aga mis ei oleks puzzle või muidu lahtiste osadega. Otsisin, aga millegi mõistliku peale ei sattunud. L tunneb praegu suurt huvi kellaaegade vastu, aga parkimiskella ka just ilmtingimata ei taha, võiks olla midagi stabiilsemat (ja ilusamat).

  Meeldib

 2. Kiidan valikut! Need nöörimishelmed on meie kahese lemmikud. Koristamistarbed ka asendamatud. Pesuresti link ei tööta, aga näeb igati vahva välja 🙂
  Ma olen pikalt unistanud nendest läbipaistvatest klotsidest aga seni pole veel raatsinud osta… uhh… 🙂

  Meeldib

  • Aitäh vihjamast, parandasin lingi ära. Mul on ka nende läbipaistvate klotsidega kerge nõrkus, samas püüan end veenda selles, et võib-olla kõiki klotse maailmas pole siiski vaja. 😛

   Meeldib

 3. Väga õige, kõik päris asjad ongi ainult teemaks siinpoolsel 2-aastasel. See pesurest on täitsa hea idee, kuigi ruumi kokkuhoiu mõttes olen lasknud lapsel seni tooli peal suure resti taga askeldada. Me oleme ses osas kehvad lapsevanemad, et teist aastat ei ajasta veel kinki täpselt jõuludeks – tal on selle seostamisega nagu on ja eks lähisugulastelt laekub nagunii üht ja teist. Aga kui lõpuks valmis saab nikerdatud, siis ilmselt leiab meie elamisse tee üks kööginurk.

  Meeldib

  • Ma ise ka ei tegele eriti ajastamisega väga noores eas. Peaasi, et üks väike tore kink ikka kuuse all ka on, kui ümberringi teised lapsed saavad. Kööginurk on samuti hea mõte selles vanuses, ootan juba põnevusega sinult nüüd blogipostitust sellel teemal 😉

   Liked by 1 person

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s