Kingiideed: üksteist kinki 3-aastasele

Tunnistan üles, et 3-aastaste eelistustega tunnen ma end hetkel kõige rohkem kodus olevat, seega peegeldab tänane valik pisut Mustika huvisid. Ilmselt sellepärast tuli tänane nimekiri ka veidi pikem.

kingiideed 3-aastastele

Tähed ja numbrid

Nimetähe pusle (1) Tähed on meil siin juba pikemat aega teemaks. Oma nime esitähega pusle oleks kindlasti üks eriline kink, seda enam, et tegu on eestimaise tootjaga.

Numbri- ja loendamispusle (2), sest meil siin on loendamine lausa moes. Ja loendada võib kõike. Selline pusle pakuks automaatset kontrolli vanemliku asemel. 😉

Magnetlabürint (3, 4) kui kirja eelharjutus (ja ühtlasi ka hea reisimänguasi). Magnetpulgaga peab liigutama mängulaua sees olevaid kuule. Kuigi poodides on saadaval ka teistsuguseid mängulaudu, on minu lemmikuteks on Haba numbrite (3) ja linna (4) magnetmängud.

Mängud ja pusled

Helide memoriin (5, 6) Mulle väga meeldivad sellised teistmoodi lähenemised memomängudele, kus keskmes on hoopis teised meeled nägemismeele asemel. Valikus on nii klassikalised Montessori helisilindrid (6) kui natuke mängulisem komplekt (5). Samasuguse mängu saab teha ka ise, näiteks tühjadest üllatusmuna topsidest.

Faktuuri memoriin (7, 8) on sarnane helide memoriinile, kuid seekord on keskmes kompimismeel. Poodidest leiab nii alusel kui kotis versioonid sellest mängust. Ja loomulikult saab ka seda tegelikult üsna lihtsalt ise valmistada.

Tähelepanumäng (9), kus teemaks värvide sorteerimine etteantud mustrite järgi. Mustika jaoks pakub praegu selline tegevus väga huvi, kus ta peab midagi pildi järgi õiges järjekorras või asetuses kokku panema. Hea võimalus treenida tähelepanu ja jälgimisvõimet.

Pusled (10), kui juhtub mängudes olema jälle pusleperiood, nagu näiteks meil paistab olema. Aastaaegade ringpusle on ühtlasi hea võimalus käsitleda aastaaegade vaheldumise teemat. Aastaajad on olemas ka kihilise puslena. Samas kihilise pusle sarjas on ka näiteks lapse päevaste tegemiste pusle. Kihiliste puslede hulgas on veel ka need, mis õpetavad , kuidas näiteks toimub liblika elutsükkel. Hästi palju on müügile jõudnud ka puidust realistlike piltidega puslesid, näiteks teedeehituse kohta. Eks suurus ja pilt tule eelkõige lapse huvide ja võimete järgi valida.

Naelutamismäng (11), mis on suurepärane võimalus teha esimest tutvust haamri kasutamisega. Valikus on seejuures palju erinevaid teemasid, millest pilte kokku klopsida.

Klotsid (12), ikka ja jälle klotsid, aga seekord hoopis teise lähenemisega – õhukesed seinaplaadid, mida omavahel ühendades saab moodustada ruume.

Muusika

Metallofon (13), sest muusikainstrumente pole minu meelest kunagi liiga palju. Metallofoni asemel võib olla ka muidugi puidust ksülofon. Soovitan valida sellise, millel saab mängida rohkem kui 8 tooni, muusikaliselt palju rohkem maailma avardavam.

Praktiline elu

Käsimikser (14) Kuigi ma alguses lubasin, et kingiideed pärinevad kõik eesti poodidest, siis siinkohal pean tegema väikese erandi, sest ma lihtsalt pole suutnud leida poodi, kus oleksid mehaanilised käsimikserid müügil. Samas on paljudes kodudes selline asi eelmise põlvkonna pärandina kindlasti ka olemas. Käsimikser võiks lastega kodus igatahes olemas olla. Asendamatu taina valmistamisel, muul ajal võib teha kuiva trenni kausitäie vee ja tilga nõudepesuvahendiga vahtu tekitades. PS! Kui keegi teab, kust saab sellist asja Eestis osta, olge head ja jätke kommentaar!

Vaata ka:


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

 

 

5 thoughts on “Kingiideed: üksteist kinki 3-aastasele

 1. Ma ei tohiks üldse neid mänuasjapostitusi lugeda 😀 Nüüd on jälle uued soovid tekkinud. Ma olen neid magnetlabürinte veidi skepsisega vaadanud, et kas on ikka huvitavad. Kas teil on ja reaalselt mängitakse? Sest autosõitude jaoks oleks meil küll miskit vaja.

  Kihilised pusled – kas teil on ja toimivad? Ses mõttes, et laps paneb kokku ja saab aru, mis kihist mis on? Ma kevadel katsetasin ühega ja no isegi minu jaoks tundus keeruline, lapsest rääkimata. Aga eks meil on juhtunud ka, et Tirtsul pole endal väga suurt huvi puslede vastu. Võibolla mõnel teisel puslehuvilisel see ei olekski probleem.

  Käsimikserit ma just hiljuti nägin kuskil (veebi)poes. Nüüd ei suuda meenutada, kus. Ise ka veel imestasin, et uuena müüakse selliseid. Või siis oli kuskil Magaziini laadses poes. Polegi enam kindel.

  Meeldib

  • Mul on nende magnetlabürintidega pisut sama tunne kui sul. Meil endal seda pole, aga kohati tundub, et võiks kaubaks minna. Ilmselt ainult üks võimalus teada saada. Ise tahaks küll sellisega mängida 😛 Ja käeharjutuse ideena mulle see meeldib.
   Sama lugu on kihiliste pusledega, et meil endal neid pole, aga kuna meil siin on täielik puslehullus alanud, siis usun, et praegu oleks vähemalt huvi see lõpuni pusida. Jällegi – peab katsetama. 😉

   Liked by 1 person

 2. Jagan kogemust. Meil on selline http://cdn.shopify.com/s/files/1/0732/9251/products/51JPiSEA7_2BL_large.jpeg?v=1432141695 Hape veduri kujuline magnetlabürint, poiss on 3+ ja mängib harva.
  Pigem pean ise teda selleni suunama, ehk siis ei kuulu see asi tema lemmikute hulka.
  Ostsin selle kunagi ammu, algul meeldis talle lihtsalt jälgida, kuidas need pallid kallutamise peale veerevad ja kuskile kukuvad/kinni jäävad. Nii sihtotstarbeliselt selle magnetpulgaga palle liigutata on muideks päris keeruline, tundub nagu hoiaks see magnet nn vaevu-vaevu palli kinni.
  Seepärast pole ka see mänguasi meil kunagi autos kasutamist leidnud, on ikka pigem selline lauataga rahulikult katsetades õnnestumise asi.
  Muidu on nagu Hape puidust asjad ikka, visuaalselt nauditav ja lisaks lapsel käepärane ka kaasas kanda 🙂

  Liked by 1 person

  • Hea teada, Sylle! Ma ise olen olnud selle magnetlabürindi osas kahevahel, aga need mis ma siin enda postituses viitasin, on esimesed, mis mulle tunduvad sellised, mis võiksid olla huvi äratavad. Nt numbrite oma puhul ongi nagu konkreetne ülesanne olemas, et tuleb saada õige arv kuule teatud kohta. Ja linna omal on tänavad, mida mööda mõtteliselt sõita. Endale tundus vähemalt, et need võiksid olla tegevuse poolest vähe sisukamad.

   Liked by 1 person

 3. Meil on kihiline konna elutsükkel http://www.amazon.com/dp/B000GDKPH4/?tag=reviewsofbo0a-20 ja see versioon on üsna raske, kuna konnal puudub taustapilt ja need tükid on lõigatud sellised lainetavad, nii et raske on aru saada, mis koht peaks serv olema. Nii et nelja-viiene laps ei tunne selle vastu huvi. Aga ehk ongi suunatud pisut suurematele? Eveli, mul hea kuulda, et minu laps pole ainuke, kes puslesid ei fänna, vahest harva aga enamasti on need siiski naabrilapsed, kes riiulile pandud pusled kokku panevad 🙂

  Meeldib

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s