Kingiideed: üheksa kinki 4-aastasele

 

kingitused 4-aastasele lapsele

Kui väiksematele oli kingiideesid kokku panna päris lihtne, siis nüüd edasi läheb asi (vähemalt minu jaoks) pisut keerulisemaks, sest esiteks pole mul endal veel nii vanu lapsi, kelle pealt seda asja jälgida, ja teiseks hakkavad rolli mängima iga konkreetse lapse huvid. Püüdsin sellegipoolest leiad mõned kingivihjed, mis on Montessori põhimõtetest inspireeritud.

kingitused 4-aastasele

Tasakaalumäng (1) harjutamaks käteosavust ja kannatlikkust. Samuti tuleb mängu juba pisut taktikalist mõtlemist.

Kujundiloto (2) on väga hea mäng ruumilise mõtlemise arendamiseks – igale ruumilisele kujundile tuleb leida vastav tasapinnaline kujund kaardil.

Raskuste memoriin (3) on samas sarjast eile kingiideeks toodud helide memoriinile. Mänguklotse käes hoides tuleb leida õiged paarid.

Sadasabad (4) on jätkuks nöörimispärlitele, aga nüüd juba saab katsetada seda, kuidas nöörides esimesi mustreid teha. Sobiksid muidugi ideaalselt ka jõulukuuske kaunistama.

Šabloonid (5) aitavad taaskord kaasa käelisele arengule. Alguses on tükk nuputamist, kuidas hoida šablooni ühe käega paigal, samal ajal kui teine käsi pliiatsiga joont veab. Lisaks joonistamisele saab šabloone kasutada ka näiteks varjuteatri tegemisel.

Magnetkonstruktor (6) No tegelikult on sellega nii, et sobib ju väiksematele ka, aga mulle tundub, et 4-aastane võiks sellega juba mõttestatumalt tegutseda ja eksperimenteerida.

Puidust konstruktor (7) on midagi sellist, mis nõuab juba pisut rohkem nuputamist ja katsetamist, aga neile, kel taolise ehitamise ja konstrueerimise vastu parasjagu huvi, on see tore valik.

Kuulirada (8), mis on omamoodi nii klotsid kui konstruktor ühes tootes. Arendab konstruktiivset ja ruumilist mõtlemist (kuidas saada kuul veerema) ning loomingulisust (kuidas teha seda nii, et oleks kõige ägedam).

Gloobus (9) Kui see juba kodus olemas ei ole, siis nüüd oleks küll vist viimane aeg soetada, et väikesed sõrmeotsad saaksid mööda maailma ringi seiklema minna.

Vaata ka:


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

 

 

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s