Pärast jõule: kingipaberi memoriin

kingipaberi taaskasutus

Olen juba mitu aastat jõulukinkide ümbert võetud erinevaid pabereid vaadates mõelnud, et näe, siit saaks ju memoriini teha. Eelmisel aastal jõudsin nii kaugele, et lõikasin isegi parajad tükid pakkepaberist välja ja panin siis ootele. Nüüd enne jõule meenusid need tükikesed mulle taas ja tegin memoriini lõpuks valmis.

kingipaberi taaskasutus

Kõige lihtsam on seda teha, kui kodus on olemas piisavalt suur ringi- või ruudukujuline motiivauguraud. Siis jääb ainult kleepimise vaev. Väga hästi saab tehtud ka kääridega, ainult aega kulub veidi rohkem. Ärge liiga palju aega kulutage selle mängu valmistamise peale. Olgu see pigem selline natuke laisalt ja lohakalt peale jõule projekt.

kingipaberi taaskasutus

Lõika igast pakkepaberist kaks ühesuguse mustriga tükki (mõnest paberist saab esinevaid motiivi/kujundi paare mitu erinevat). Lõika paksemast paberist kõigile ühevärvilised taustad. Kleebi pakkepaberi tükid taustade külge ja asu mängima.

kingipaberi taaskasutus

kingipaberi taaskasutus

kingipaberi taaskasutus

kingipaberi taaskasutus

Suuremad saavad mängida klassikalist memoriini, pisemad võivad lihtsalt kaartide seast paarid üles otsida (või mis muu mäng neil parasjagu meelde tuleb).

Kui võtta taustaks lihtne valge paber, siis saaks memoriinimängu iga aastaga uute paberite arvelt üha suuremaks kasvatada. Et tükid kaduma ei läheks, võib neid hoida näiteks kuuseehete karbis. Kui järgmine kord enne jõule kuuske ehid, saad kingiootuses eelmise aasta toredaid kingitusi meenutada.

kingipaberi taaskasutus

Mida huvitavat teie kingipakipaberitest olete teinud?


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

2 thoughts on “Pärast jõule: kingipaberi memoriin

  1. Vahva idee!
    Ma pole ise küll veel midagi teinud, vaid neid ikka pabereid kogunud ja alles hoidnud, sest “ükskord ma teen neist midagi”. Tegelikult on mul ikka idee ka, aga pole veel jõudnud teostada. Tahaksin teha n-ö lapipaberit ehk õhukesele paberile kleepida vanade pakkepaberite lapikesi. Ei tea, kuidas see välja näeb ja kas see töötaks, aga mõte on olnud mul juba paar aastat selline olnud.

    Meeldib

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s