Tikitud pilt kingituseks tänasele sünnipäevalapsele

tikitud pilt eesti vabariigi aastapäev

Mõtlesin tükk aega, mida huvitavat Mustikaga (3,5a) vabariigi aastapäeva puhul teha. Algselt olid mul hoopis teist tüüpi tegevused mõttes, kuni Mustikas umbes nädal aega tagasi mind kangakastides sorteerimas nähes ütles, et tema tahab ka õmmelda. Ja sel hetkel teadsingi, et just õmblemine on see, mida me Eesti sünnipäeva puhul teeme.

Õigupoolest on tegu küll pigem tikkimisega, aga eks ta ole tegelikult kummaline segu mõlemast. Tegevuse ettevalmistamiseks on vaja väga vähe – kangast, tikkimisniiti (kuigi asja ajab ära ka mitmekordselt võetud tavaline niit) ja erinevaid nööpe. Materjalid siis kõik pidulikult sinimustvalged. Töövahenditest on vajalikud nõel, käärid ja tikkimisrõngas. Algajale tikkijale on 10-15 cm läbimõõduga rõngas täitsa paras. Meil oli kasutada 20 cm läbimõõduga rõngas ja see oli väikeste käte jaoks kohati liiga suur, kuigi saime hakkama.

tikitud pilt eesti vabariigi aastapäev

tikitud pilt eesti vabariigi aastapäev

Enne kui Mustikas tikkima asus, vaatasime pisut internetist pilte tikandite kohta. Selgitasin talle, et tikkimine on nagu niidiga riide peale joonistamine ja see võrdlus Mustikale väga meeldis, kuna meil on parasjagu joonistamisfaas peal. Ühtlasi näitasin talle ka ühe oma lemmiktikkija, Sarah K. Benning’i töid.

tikitud pilt eesti vabariigi aastapäev

Seejärel otsustas Mustikas, et alustuseks teeme värviliste niitidega lihtsalt jooni. Tema jaoks oli väga oluline, et kõigepealt sinise, seejärel musta ja siis valge niidiga. Et järjekord kindlasti õige tuleks, siis tõi ta vahepeal riiulist lipu appi.

tikitud sünnipäevapilt eesti vabariigi aastapäev

Tikkimine sujus päris hästi ja kulges kiires tempos (sest, khm, pisted olid nii meetripikkused umbes 😛 ). Mina pidin vaid aeg-ajalt meelde tuletama, kummalt poolt nõela parasjagu kangasse pista. Kui jooni oli juba Mustika arvates piisavalt, hakkas ta nööpe lisama. Siinkohal aitasin pisut (kuid nii vähe kui võimalik), et nööbid saaksid täpselt sinna, kuhu ta tahtis.

tikitud pilt eesti vabariigi aastapäev

tikitud pilt eesti vabariigi aastapäev

tikitud pilt eesti vabariigi aastapäev

Viimased pisted ja valmis ta ongi!

tikitud pilt eesti vabariigi aastapäev

Palju õnne, Eesti! Toredat sünnipäeva Sulle!


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

7 thoughts on “Tikitud pilt kingituseks tänasele sünnipäevalapsele

 1. Nii hea. Meil hakkab uuest nädalast “suvevaheaeg” ja kaks last jäävad kuni sügiseni koju. Panen tikkimise kohe kirja ja võtame kodus meisterdada.
  Aitäh jagamast!

  Meeldib

  • Tore kuulda, Rael! 🙂 Meil läheb ka see tegevus kindlasti kordamisele. Mustikas arvas, et järgmine kord võiks proovida roosade asjadega teha. 😉

   Meeldib

  • Mulle meeldib selle tikkimisharjutuse juures just see, et seda saab nii lihtsalt muuta. Tuleb vaid valida meeleolule vastav taustariie ja sinna juurde nööbid-pärlid. Ja usun, et saab isegi poisid nii tegutsema meelitada, näiteks linnatänavatega kanga ja autokujuliste nööpidega. 🙂

   Meeldib

  • Aitäh, Laura! Kui Sarah tikitud piltidele löögile ei saa, siis on laste tehtud tikitud pildid ka päris diibid sisekujunduselemendid. 🙂

   Meeldib

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s