Raamat: Inside Outside

lizi boyd inside outside

Täna, 2.aprillil (Hans Christian Anderseni sünniaastapäeval) tähistatakse rahvusvahelist lasteraamatupäeva. Nii tähtsal päeval võiks teha ühe raamatupostituse, või mis? 😉

Kuna tegu on ikkagi rahvusvahelise sündmusega, siis valisin seekordse raamatusoovituse välismaiste raamatute hulgast. Öelge tere meie pere ühele järjekordsele lemmikule, Lizi Boyd’i raamatule Inside Outside.

lizi boyd inside outside

lizi boyd inside outside

Ma olen juba varemgi rääkinud sellest, et minu suurteks lemmikuteks on tekstita lasteraamatud, kus lugu jutustatakse piltides. Inside Outside just selline raamat ongi, kuigi ega seal otseselt lugu kui sellist polegi. Raamat jälgib lihtsalt ühe poisi tegemisi toas ja õues neljal erineval aastaajal.

lizi boyd inside outside

Mulle nii väga meeldib illustratsioonide lahendus, see pruunist paberist taust ning loetud värvide ja lihtsate joontega loodud kujutis sellel. Igas raamatulehes on ka avaus, millest paistab tükike järgmise laotuse sisu.

lizi boyd inside outside

Piltidel on mõnusalt palju detaile, mida vaadata. Seintel poisi enda tehtud maalid nendest sündmustest, mis on eelmistel lehekülgedel olnud, erinevad lahtised raamatud ning õppepostrid seinal. Raamatu peategelane tundub olevat selline mõnusalt montessorilik tegelane, keda huvitab enda kätega tegemine, uurimine ja avastamine.

lizi boyd inside outside

lizi boyd inside outside

lizi boyd inside outside

Ühtlasi on Inside Outside suurepärane raamat jutustamisoskuse arendamiseks, sest teksti ju pole ja nii saab kõik ise välja mõelda. Illustratsioonid on lahendatud selliselt,et tegevus leiab korduvalt aset samas asukohas. Nii on võimalik jälgida ja võrrelda, mis on vahepeal ajas muutunud, seega on tegu ka hea tähelepanu ülesandega.

lizi boyd inside outside

lizi boyd inside outside

Inside Outside on nii visuaalne raamat, et sellest ei saagi vist eriti pikalt kirjutada. Kange tahtmine oleks hoopis pildid kõigist lehekülgedest siia postitusse üles panna, aga hoian end siiski tagasi ja jätan midagi ka teile avastamiseks.

 

Et lugemisinspiratsiooni saaks veelgi rohkem, siis jagage muljeid – millised on teie pere viimase aja lemmikud lasteraamatud?

Autor & illustratsioonid: Lizi Boyd
Kirjastus: Chronicle Books
Ilmumisaasta: 2013
Kõvakaaneline raamat
40 lehekülge

*Postitus sisaldab affiliate linki*


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

3 thoughts on “Raamat: Inside Outside

 1. Imeilus ja nutikas raamat. Just need detailid, mis pildist pilti korduvad. Meil on selles stiilis Alison Jay Picture This, kus iga vaatamisega avastad jälle mingid uued seosed. Praegu aga avastasin netist selle kohta linki otsides, et need seosed on veelgi keerulisemad, kui oskasin arvata 😉 http://www.publishersweekly.com/978-0-525-46380-1
  Aga lemmikuks on meil praegu KÕIK raamatud 😀 Ealine iseärasus ilmselt. Ükstapuha, mida ette lugema hakkan, kõik läheb peale ning palutakse korrata.

  Meeldib

 2. Kadri, sa ajad mulle alati oma raamatututvustustega isud peale 😀 Jälle üks äge raamat! Ja mul on pikemat aega mõlkunud meeles üks küsimus, et kustkaudu sa endale välismaiseid raamatuid tellid? Nt need saksakeelsed kubisemisraamatud?

  Meeldib

  • Raamatute ostmine on selline spioonitöö. Teen lahti UK ja saksa Amazoni, Bookdepository, Krisostomuse ja Rahva Raamatu lehed ning hakkan siis võrdlema, kust soodsamalt saab. Saksa Amazonist soovitan küll ainult saksakeelseid või tekstita raamatuid osta, sest sakslased teinekord unustavad mainida, et raamat on tegelikult saksakeelne, kuigi pilt ingliskeelse versiooni oma. Kubisemisraamatud ongi mul just saksa Amazonist tellitud.
   Tahaksin kiita tegelikult ka Rahva Raamatu võõrkeelse kirjanduse valikut, neil näiteks Viru keskuse poes viimasel ajal nii palju ägedaid raamatuid olemas ja seda kusjuures odavamalt kui eelpool mainitud veebipoodides (eriti kui veel öömüügi ajal osta).

   Meeldib

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s