Raamat: Triin ja päike

vihmamaalid

Ma teen nüüd katse päike välja võluda ja kasutan selleks Eno Raua raamatu “Triin ja päike” abi. Võib-olla istub päike peidus sellepärast, et avastasin alles praegu, et olen suveteemalised raamatud sel aastal kõik väljavõtmata unustanud. Nojah. Võtsin nad siis nüüd välja, ehk läheb ilm paremaks.

Paljud teavad “Triin ja päike” raamatut kindlasti enda lapsepõlvest. Minule ta siis näppu ei sattunud, kuid võib-olla isegi seda suurem rõõm oli meil tuttavaks saada, kui kord Mustikale suveteemalisi raamatuid otsima hakkasin ja selle raamatu uue trüki leidsin.

vihmamaalid

Lugu ise on väga lihtne. Väike Triin ärkab hommikul ja asub tegutsema. Päike aitab kõigis Triinu toimetamistes aga kaasa. Koos saavad kõik asjad õhtuks tehtud ning Triin tänab päikest abi eest.

vihmamaalid

vihmamaalid

Raamat ise on hästi õhuke, pigem vihik. Kirjutatud suurte trükitähtedega ja saab väga ruttu läbi. Ideaalne raamat pere pisematele, 2-3-aastastele. Mustikal oli see raamat tolles vanuses igatahes üks suurtest lemmikutest ja ta kuulab seda lugu hea meelega praegugi. Igatahes tore, et vanadele lasteraamatutele uue trükiga uus võimalus antakse. “Triin ja päike” on kohe kindlasti üks neist ajatutest lasteraamatutest, mis ei aegu oma sisult vist küll kunagi.

Ja loodetavasti meelitab ta nüüd päikese ka välja! 😉

Autor: Eno Raud
Illustratsioonid: Ene Pikk
Kirjastus: Päike ja Pilv
Ilmumisaasta: 2013
Pehmekaaneline raamat
16 lehekülge


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s