Raamat: Talve saladused

lambrine talve saladused

Uut postitust kirjutama hakates leidsin eest ühe vana, mis siiani teiega jagamata. Et talv paistab sel aastal varakult käes olema, siis on talveteemaline raamat igati asjakohane.

Talve saladused“ räägib talve peidus poolest, sellest kõigest, mis jääb lume varju. Kuigi pealtnäha mattub maailm lume alla ja jääb otsekui unne, toimub selle saladusliku valge katte varjus vilgas elu. Raamatu ülesehituses ongi tore just see, et esimene pilt, mida lugeja näeb, on „igav“ maastikuvaade, kus ei toimu justkui miskit. Raamatulehte tagantpoolt valgustades ilmub nähtavale aga talve salajane maailm, kus toimub nii mõndagi huvitavat. Raamatulehe pöördel on mustvalge joonistusena raamatu autorite poolt pakutud vastus koos lühikese selgitava tekstiga.

lambrine talve saladused

lambrine talve saladused

lambrine talve saladused

Lugema hakates võib enne õige vastuse väljaselgitamist lasta lapsel pakkuda oma versioone sellest, kes lehehunnikus magab või mida orav puuõõnsusest otsib. Nii saab proovile panna oma teadmised ning arendada loogilist mõtlemist.

lambrine talve saladused
lambrine talve saladused

Raamatu lõpus tutvustatakse lühidalt erinevaid viise, kuidas loomad külma talve üle elavad. Tekstid raamatus on lühikesed ja asjakohased, seega on see mõnusalt kerge lugemine-kuulamine ka pere pisematele.

lambrine talve saladused

Igasugune lugemine, kus saab ise aktiivselt osaleda (meenutan siinkohal näiteks “Minu raamatut“), paistab lastele eriti meeldivat. Selle raamatu juures tuleb mängu taskulamp, mis paneb pildid sõna otseses mõttes elama. Tore on, et sellist lähenemist on kasutatud loodusraamatu juures. Mulle endale tundub vähemalt, et loodusteemad kipuvad lastele üha enam kaugeks jääma, seega kõik, mis meelitab neid looduse üle (kaasa)mõtlema, on igati tervitatav.

lambrine talve saladused

lambrine talve saladused

Lisan siia lisaks ka kaks mänguideed, mida pärast “Talve saladuste” lugemist lapsele välja pakkuda:

*Postitus ilmus esimest korda eelmisel aastal Bredeni blogis.*


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

2 thoughts on “Raamat: Talve saladused

  1. Ma ei tea, kas eelmine kommentaar läks läbi, seega panen uuesti:
    Meil on sama sarja “Õunapuu saladused” ja lastele väga meeldib. Miks ei peakski meeldima kui saab taskulambi appi võtta 🙂 Meie edasine mäng peale selle raamatu lugemisest on tavaliselt varjuteater taskulambiga. Tirts on juba päris hea muinasjutuvestja.

    Meeldib

    • Me pole seda raamatut nüüd tükk aega lugenud, saab näha, mis reaktsioonid järgnevad. Aga igasugused taskulambi mängud on nagunii täielikud lemmikud mõlemal. 🙂

      Meeldib

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s