Raamat: Fox’s Garden

fox's garden

Mõtlesin, et teeks ka sel aastal enne jõule blogis raamatunädala, aga siis jäin ma loomulikult hageks, niiet eks näis, kui palju raamatutest kirjutada jõuan. Täna tahaksin näidata teile aga üht võrratute illustratsioonidega pildiraamatut “Fox’s Garden“. Mõned teist ehk mäletavad, et mulle meeldivad tekstita pildiraamatud. “Fox’s Garden” on üks järjekordne leid nende hulgast.

fox's garden

Lugu jutustab rebasest, kes otsib varju, kuid igalt poolt, kuhu ta läheb, ajavad inimesed ta ära. Kuni ta lõpuks ronib peitu ühte kasvuhoonesse. Seda näeb pealt üks väike poiss, kes saab rebasega lõpuks sõbraks.

fox's garden

fox's garden

Raamatu autoriks on Princesse Camcam’i nime taha peituv prantsuse kunstnik Camille Garoche, kes loob imelisi illustratsioone, kasutades selleks paberit ja valgust. Paberile joonistatud illustratsioonid lõikab ta välja ning loob neist ruumilised keskkonnad, millele lisab õige emotsiooni valguse (ja sellest tekkivate varjude) kasutamine.

fox's garden

Raamatu teevadki eriti nauditavaks just illustratsioonid, eelkõige nende ruumilisus ja mitmekihilisus. Otsekui olekski tegu päris maailmaga, kus see punane rebane ringi seikleb.

fox's garden

fox's garden

Eelmisel talvel nautisime üht teist tekstita pildiraamatut, Gerda Mulleri “Was war hier bloß los?“. Kui see oli selline realistlik raamat, mis sobib eriti hästi väiksematele lastele, siis “Fox’s Garden” on jutustus väheke suurematele, kes välja mõeldud lugudest juba natuke aru saavad. Raamat pole meie raamatute advendikalendrist veel välja tulnud, niiet laste emotsioonid jäävad siinkohal edasi andmata, eks lisan need siia hiljem. Seniks naudin seda raamatut ise.

Edit: Meenus, et praegu olen raamatut müügil näinud ka Rahva Raamatus, e-pood ütleb ainult, et peagi läbimüüdud. Niiet kes kiirustab, saab sama raamatu Eestist ka kätte ja jõuab veel näiteks raamatute advendikalendrisse või jõuluvana kingikotti poetada. 😉


Autor: Princesse Camcam
Kirjastus: Enchanted Lion Books
Ilmumisaasta: 2014
Kõvakaaneline tekstita pildiraamat
32 lehekülge


Loe ka eelmise aasta raamatunädala postitusi:


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

2 thoughts on “Raamat: Fox’s Garden

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s