Lasteraamatud 2016

Üleeelmise aasta lõpus tegin postituse raamatutest, mis mulle 2015.aastal silma jäid. Tahtsin eelmise aasta lõpus sarnast postitust teha, aga nagu ikka, tuli jälle elu vahele. Mõtlesin, et võtan end nüüd kokku ja teen postituse ära, et saaks uuel aastal uute teemadega edasi minna. 🙂

Niisiis, lubage tutvustada, minu 2016.aasta lemmikud lasteraamatud (0…7-aastastele).

3 raamatut pisematele

Siia valikusse sattusid lihtsamad ehk siis igapäevastest asjadest rääkivad raamatud. Aga nagu minu puhul ikka, siis valiku tegemisel on tekstiga võrdväärselt tähtsal kohal ka illustratsioon.

vaata ja avasta koduaed

Vaata ja avasta. Koduaed on samast sarjast ühe meie pere teise lemmikraamatuga – Igal loomal oma kodu. Mõlemas neist on mõnusalt palju klappe, mida avada. Koduaia raamat vaatleb, nagu arvata võibki, seda, mis toimub koduaias.

laste väike ilmaraamat

Väike laste ilmaraamat räägib väikesetele maailmaavastajatele ilmast. Raamatus on igal klapil on üks ilmastikunähtusega seotud küsimus, millele leiab klapi alt vastuse.

Ülaltoodud raamatute puhul on originaalis on tegu ühe minu lemmiku lastele suunatud kirjastuse, Usborne Publishing Company, raamatuga. Üks kirjastus, mille puhul vist tõesti viimane kui üks raamat on ilusate illustratsioonidega. Hea meel on näha, et iga aastaga jõuab üha enam nende teoseid ka eesti keelde.

meil maal

Meil maal on aga ühe minu lapsepõlvelemmiku (ja nüüd minu laste lemmiku) kordustrükk. Pikemalt on sellest kord varem olnud juttu selles postituses.

 

10+1 raamatut pisut suurematele

vana katkine kass

Lastekirjanduse uurija Krista Kumberg on Triinu Laane raamatu Vana katkine kass kohta väga tabavalt öelnud: “siitilmast minemise ja sealtilma asjade südamlik ja lohutav teejuht kõige noorematele.” Just nii täpselt ongi. Mina kirjutasin samast raamatust, mitte küll nii tabavalt, postituse siin. Raamat pälvis ka selle aasta Aasta Rosina auhinna. Aasta Rosin on Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt välja antav auhind kõige omanäolisemale lasteraamatule. Kui eelmise aasta lasteraamatute hulgast oli minu lemmikuks Seikluste atlas, siis eelmisel aastal kuulus minu süda vanale katkisele kassile.

igaüks teeb isemoodi kunsti

Kertu Sillaste Igaüks teeb isemoodi kunsti oli raamat, mis jäi silma mulle juba siis, kui ta Põlvepikuraamatu konkursil võidutööde hulka tuli. See on raamat, mis tutvustab lastele erinevaid (kaasaegse) kunsti tehnikaid ning lisab sellele omalt poolt kiiksuga tõlgenduse lapse silmade läbi vaadatuna. Väga tänuväärt raamat kunsti tutvustamiseks lastele.

sa oled alati hoitud

Horvaadi Lana Vatseli eesti keeles kirjutatud Sa oled alati hoitud on taaskord raamat, mida tunnustati 2015.aasta Põlvepikuraamatu konkursil (eripreemia illustratsioonide eest). Raamat räägib siililapsest, kes uudishimust ajendatuna läheb omapead seiklema, kuid õnneks on tal oma kaitseingel.

sandra 12 kuud

Sandra 12 kuud võtab vaatluse alla ühe aasta, mil Sandraga juhtub igasuguseid asju. Raamat toob esile iga kuu eripärad ja iseloomulikud jooned. Särtsu lisavad Ulla Saare värvikad illustratsioonid.

ilusti

Indrek Koffi Ilusti (näidisleheküljed) on lugu sellest, mis juhtub siis, kui püüad teha ühe päeva jooksul kõike ilusti. Nagu arvata võib, siis kõik ei lähe just alati nii, nagu sa plaanid. Raamat aitab lapsevanemal mõista lapse motiive ning ka ehk lapsel mõista paremini seda, miks täiskasvanud teinekord pahaseks saavad, kuigi nad on pingutanud ja püüdnud tublid olla. Ja selles raamatus ei saa mitte mööda vaadata ka vanaemast! 😉

eesti imede ilmast

+1 raamat ehk Matthias Johann Eiseni juttude kogumik Eesti imede ilmast (näidisleheküljed) on rahvapärimusel põhinev muinasjutu raamat, mis köitis mind eelkõige oma illustratsioonide ja kujunduse poolest. Võib-olla sobib küll paremini pisut suurematele, aga tegu on lihtsalt nii ilusa raamatuga, et ei saa seda siinkohal mainimata jätta.

Välismaistelt autoritelt…

Tundub, et see aasta on olnud hea krokodilli aasta, sest minu valikusse jõudis lausa kaks krokodilliraamatut.

gemma merino krokodill kellele ei meeldinud ujuda

Gemma Merino Krokodill, kellele ei meeldinud ujuda on esimene neist. Niisiis, mida küll peale hakata, kui oled krokodill, kellele ujumise asemel meeldib hoopis ronida? Nagu raamatust selgub, siis mõnikord krokodill ei olegi krokodill.

roald dahl koletu krokodill

Kui eelmise raamatu krokodill oli üsna sõbralik tegelane, siis Roald Dahli Koletu krokodill teid juba ei hellita, sest ta tahab süüa. Lapsi. Viimastel päevadel oleme lugenud Dahli Suurt Sõbralikku Hiiglast (millest muide ka 2016 uus trükk välja anti). Vastupidiselt minu eelarvamusele, suudab Mustikas väheste piltidega teksti isegi jälgida ja nõuab lugemiseks just hiiglase raamatut ning seejuures naudib teksti sõnademängu. Kui see meil läbi saab, tuleb vist järgmiseks koletu krokodill ikka koju tuua.

sven nordqvist rebasejaht

Pettsoni ja Finduse lugude austajatele, nagu meiegi siin oleme, ilmus sel aastal Sven Nordqvisti Rebasejaht. Pole küll ise saanud veel sisse piiluda, kuid loodan, et ei pea pettuma.

elu suur seiklus

Aimekirjanduse hulgast jäi sel aastal mulle silma Elu suur seiklus (näidisleheküljed) mis räägib lastele arusaadaval kujul maailma eelajaloost Universumi tekkest kuni esimeste inimesteni välja.

väike klutt

Lõpetuseks üks luulevormis lugu. Väike klutt (näidisleheküljed) on jutustus ühest pisi-pisikesest poisist, kes ei kasva kunagi suuremaks, ja sellest, et ka pisi-pisikesed oskavad teha imelisi asju.

Millised lasteraamatud teile eelmine aasta silma jäid? Kuigi meil raamaturiiulid on küll servani punnis juba, siis mõne hea raamatu mahutab ikka veel ära. 😉


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

 

 

One thought on “Lasteraamatud 2016

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s