Lihtsad ideed sõbrapäevaks

ideed sõbrapäevaks

Meil oli siin päris pöörane nädalavahetus. Pöörane just selles mõttes, et jõudsime teha pööraselt palju asju. Mustika nohu alustas nädalavahetust juba reedel ehk siis ta lasteaeda ei jõudnudki. Ja kuna ka minul oli koolist vaba päev, siis mõtlesin käigu pealt välja asju, mida võiksime teha. Et kohe on käes sõbrapäev, siis polnud temaatikat raske välja mõelda. Sobis kõik, mis vähegi südamega seotud. Instagrami jälgijad on üht-teist juba pildi peal näinud, kuid mõtlesin, et koguks ideed ka siia ühte postitusse kokku.

Isetehtud kujundipusle… loomulikult südametest!

isetehtud pusle kujundid kujundipusle

Mustikas (4,5a) on minult nii ammu juba nõudnud, et ma teeksin talle uue kujundite pusle, nagu meil ükskord ringidest tehtud oli. Tegin siis kiired tiirud mööda korterit ja korjasin kokku kõik südamekujulised vidinad. Mahutasin need kõik ühele paberile ning tõmbasin pliiatsiga kontuurid. Mäng oligi valmis. Ainult et Mustikas avastas pettumusega, et vanasti oli see mäng nagu natuke põnevam. Ühe korra lahendas ülesande ära, aga rohkem pole ta seda puutunud. Pohl (2a) seevastu on mängust vaimustuses ja nõuab minult muudkui südamepuslet. Tema jaoks on see küll veel pisut keeruline. Suurematele asjadele leiab ta ilusti õige koha, kuid pisikesed südamed laob täiesti huupi. Aga huvi on sellegipoolest suur.

Tikitud sõbrapäevakaardid

isetehtud sõbrapäevakaardid tikitud südamed

Mustikas tahtis sõpradele kaarte teha ja mina mõtlesin, et võiks nädalavahetusel proovida mingit õmblemise moodi asja. Nii saigi kaks ideed ühendatud. Mina toksisin nõelaga kartongi sisse augud ja Mustikas tikkis need siis oma äranägemist järgi värviliste niitidega ära. Loomulikult nõudis ka Pohl, et tal on vaja ka tikkida. Nii sai siis tema ühe kaardi endale ka tegemiseks. Kui päris aus olla, siis temal tuli see tikkimine kohati isegi paremini välja kui Mustikal.

Lego kuulirada

sõbrapäeva kuulirada kuulilabürint legodest

Kuna Legod on meie tüdrukute lemmikud, siis välgatas mul laupäeva hommikul silme ees südamekujuline kuulirada. Oleme varem sellist kuulirada teinud Duplo klotsidega, aga see osutus valmis kujul päris raskeks käes hoida. Väikestest Legodest kuuliraja tegemine mõlkus mul küll koguaeg meeles, aga nagu ikka, tegudeni ei jõudnud. Aga laupäeval ehitasin selle siis lõpuks valmis. Mustikas keerutas kuuli mõned korrad läbi labürindi ja siis tal välgatas, et selle saaks ümber ehitada ponilossiks. Mis siis ikka. 😀

legodest kuulilabürint kuulirada sõbrapäeva tegevussõbrapäeva tegevuste ideed

Mustriklotsid

Nii kaua, kui mustriklotsid meil on olnud, oleme nendega igal aastal sõbrapäeva paiku südame kujundit kokku pannud.

mustriklotsid südamed kujundid sõbrapäev

Kui Mustikas oli 2,5-aastane, siis tegin südamete kokkupanekuks kaardid, kus oli südamete sisse joonistatud klotside kujud. Siis osutus vaid kuju järgi kokkupanek keeruliseks, seega värvisin kujundid seest ka õiget klotsi värvi. Aasta tagasi tegin südamed, kus olid ainult klotside piirjooned.

mustriklotsid süda sõbrapäev

Sel aastal andsin Mustikale ette vaid valge südame kujundi ning lasksin tal ise uurida, mismoodi seda kujunditega seest täita saab. Alguses oli tegu lihtsalt paberilehega, kuid siis mul välgatas, et klotside paremaks paigalpüsimiseks on kaval sama kujund hoopis papi seest välja lõigata. Nii püsisid klotsid omal kohal paigal (alternatiivina võiks klotse ka kleepkilele paigutada). Mustikale pakkus selline katsetamine igatahes suurt huvi. Näiteks sai proovida, kui palju ühte värvi klotse on võimalik korraga südamesse ära mahutada.

mustriklotsid süda sõbrapäev

mustriklotsid süda sõbrapäev

Kui mustriklotse pole, võib samal põhimõttel mängu teha ükskõik milliste teiste kodus olevate klotsidega. Kasvõi laduda alusplaadile Legodest kontuur ja proovida seda erinevate kujunditega täita.

Mis mulle meeldib?

enda eelistuste väljendamine kleepimine kääridega lõikamine sõbrapäev

Ajapuudusel olen viimasel leiutanud igasuguseid kiireid käepäraste vahenditega tegevusi. Üheks lemmikuks on kujunenud vanad ajakirjad ja kataloogid. Nii ka seekord. Istusime tüdrukutega koos laua taha ja vaatasime kõik koos ajakirju ning püüdsime neist leida asju, mis meile meeldivad. Need asjad lõikasime siis välja ning kleepisime värvilisele paberile joonistatud südame keskele. Kuna ajakirjade vahele sattus ka mingi toidupoe pakkumiste leht, siis kippus asi muidugi toidu poole kaldu. Mustika erisoov oli süda lõpuks paberist välja ka lõigata. Kokkuvõttes hea viis, kuidas harjutada kääridega lõikamist ning ühtlasi suunata last mõtlema enda eelistuste peale.

Kaunistatud südamed

südamete kaunistamine papist toorik

Ostsin need papist südamed (alternatiivsed puidust siin ja siin) juba eelmisel aastal, aga siis me nende värvimiseni ei jõudnudki. Sel aastal otsisin need siis kapist välja ja need osutusid väga menukaks. Pohl näiteks värvis enda südant väga keskendunult ning iga viimnegi koht pidi punase värviga kaetud saama. Kui värv oli kuivanud, otsisin üles sädelevad liimid, sädeluspulbri ja südamekujulised litrid. Kinnitust leidis tõsiasi, et sädelust pole kunagi liiga palju.

südamete kaunistamine papist toorik sõbrapäev

südamete kaunistamine papist toorik sõbrapäev

Sõbrapäevakook

Küpsetasime nädalavahetusel igaks juhuks koogi ka juba ette ära. Ikka vana hea lemmikretsepti järgi (loe meeldetuletuseks postitust Kuidas küpsetada lemmikkooki?), seekord küll suvikõrvitsa asemel hoopis riivitud õuntega. Ma ei tea, kas asi oli selles, et me pole seda kooki nii ammu küpsetanud või et tegime ta südamekujulise, igatahes kook otsekui haihtus õhku, mis tõttu temast pole ka pilti.

Mõttetes jagan tüki kooki igatahes kõigile, kes Lambrine blogi ühel või teisel kujul jälgivad! Toredat sõbrapäeva teile! 🙂


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

One thought on “Lihtsad ideed sõbrapäevaks

  1. Pingback: Sädelevad sõbrapäevakaardid - Mutukamoos

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s