Lasteraamatud 2017

lasteraamatud 2017 raamatusoovitus

Märkamatult ongi detsembri teine pool juba käes. Mis loomulikult tähendab seda, et on paras aeg vaadata, milliseid toredaid lasteraamatuid sel aastal trükist ilmus. Kel jõuluvana kingikotist raamat veel puudu, siis jõuate veel selle vea kiirelt parandada. 😉

Need, kes on blogi juba mõnda aega lugenud, teavad, et minu jaoks on lasteraamatute juures väga olulised ka illustratsioonid (seepärast katsun võimalusel raamatu juurde alati lisada ka viite näidislehekülgedele). Minu puhul ilmselt juhtuda ka nii, et nii mõnigi hea raamat jääb siit valikust välja, sest mulle ei ole meeldinud selle pildid. Samuti pole ma kõiki siin välja toodud raamatuid jõudnud ise poes vaatamas käia, niiet osad soovitused tulevad kõhutunde pealt. Igatahes kui teate veel mõnd head uut lasteraamatut sellest aastast, siis lisage see kindlasti postituse kommentaaridesse.

Hakkame siis raamatuid vaatama!

VÄIKESTELE

Kuivõrd päris väikeste raamatud pole meie peres enam eriti teemaks, siis pean ausalt tunnistama, et pole neil ka väga silma peal hoidnud. Küll aga jäi sel aastal silma üks raamat, mis meeldiks kindlasti pisematele, kuid sobib väga hästi ka natuke suurematele.

Jonathan bentley kus on karu

Jonathan Bentley “Kus on karu?
Üks tore “otsimisraamat” pisematele. Meil endal seda raamatut küll (veel) pole, aga ma kujutan ette, et see võiks olla üks neist, mida Pohl (3a) kordi ja kordi ette lugeda laseks. Siin üks video sama raamatu ingliskeelse versiooni kohta, kus näeb raamatu sisse ka.

MITTE NII VÄIKESTELE

jan birck saara ja sasi

Jan Birck “Saara ja Sasi. Nelja käpaga poni
Üks meie pere loetumaid selle aasta uutest raamatutest. Aga meil on siin tegu muidugi ka ponihulludega 🙂 Raamat ise räägib sellest, kuidas kohanemine uues kodus võib olla raske. Samuti sellest, et sõber võib välja näha ka hoopis teistmoodi kui sa harjunud oled. Mõned pildinäited leiad siit.

väikese mimi suured sammud

Tamas Zsuzsa “Väikese Mimi suured sammud” 
Raamat räägib sellistest tähtsatest teemadest nagu kolimine ja lasteaeda minek. Vahelduseks natuke teistmoodi pildikeelt. Samal autoril on nende tegelastega veel teisigi raamatuid, äkki kunagi jõuavad ka need eesti keelde.

Liisi Sein “Kuidas Saara suureks kasvas
Üks südamlik kasvamise lugu. Vaata raamatusse siit.

Epp Petrone “Lennukiga lõunamaale
Kõigile juba tuttavate tegelaste uued seiklused. Hea teemakohane raamat lastele enne reisi lugemiseks või reisile kaasa võtmiseks. Näidislehekülgi saab piiluda siit.

lasteraamatud 2017 raamatusoovitusReeli Reinaus “Suusi ja kadunud uni
See raamat on kindlasti neile, kellele meeldivad natuke jubedad, aga samas natuke põnevad asjad. Õigemini küll tegelased. Raamatu omapärased ning une teemasse väga hästi sobivad illustratsioonid on teinud Marge Nelk. Sisuvaadet saab piiluda siin.

 

Kätlin Vainola “Nähh Pariisis
Mis juhtub siis, kui kaisuloom Pariisis ära kaob? Natuke saab vaadata siit.

Franziska Biermann “Härra Rebane sööb raamatuid
Mida teha siis, kui vaevled pidevas raamatunäljas? Vaene härra Rebane on raamatutega päris hädas kohe. Aga leiab õnneks siiski päästva lahenduse. Raamatu sisse näeb siit.

lasteraamatud 2017 raamatusoovitus

Kätlin Vainola “Poiss, kes joonistas kaarte
Kaardid on põnevad. Aga nende abil saab lahendada ka igasuguseid probleeme. Seda kunsti oskab väga hästi selle raamatu peategelane Mark. Näidislehekülg.

Anti Saar “Pärt ei oska saltot
Eks see teeb tigedaks küll, kui saltot ei oska. Lugu negatiivsetest tunnetest ja nendega toimetulemisest. Vaata raamatusse siit.

Christine Nöstlinger “Franzi lood
Lugu poisist, kes vaatamata sellele, et teda koguaeg tüdrukuks peetakse, leiab lahenduse igas olukorras. Paar lehekülge siin.

lasteraamatud 2017 raamatusoovitud

Juhan Kunder “Vaeslaps ja talutütar
Teada-tuntud muinasjutu uus trükk. Lugu saadavad suured värvilised ilustratsioonid. Hea raamat eesti muinasjuttudega alustamiseks.

Astrid Lindgren “Rebane ja päkapikk
Lihtne ja südamlik jõululugu.

Marie Tibi “Teistmoodi jõulud
Kuidas pidada jõule siis, kui sa tegelikult sel ajal hoopis magad? Sisse saab piiluda siit.

TEADMISTE RAAMATUD

Sel aastal jäi silma palju huvitavaid aimeraamatuid. Lisaks siintoodutele on ilmunud ka paras ports lihtsamaid klapiraamatuid, mis käsitlevad erinevaid teemasid väiksematele sobivas võtmes.

head lasteraamatud 2017 raamatusoovitus

Aleksandra Mizielinska, Daniel Mizielinski “Kaardid
Üks neist raamatutest, mida olen kaua aega netist vaadanud ja mõelnud, et äkki peaks ingliskeelse ära ostma. Hea, et ei kiirustanud, sest nüüd olemas eestikeelne versioon. Eriti tore on muidugi see, et on olemas ka üks suur kaart Eesti kohta. Vaata raamatu sisse siit.

lasteraamatud 2017

Susie Hodge “Miks on kunstis nii palju alasti inimesi?
Mulle meeldib selle raamatu juures see, et kogu sisu ja kujundus on jäänud lihtsaks. Ei ole sellist tavalist info üleküllust ja kirjuks ajamist. Ideaalne raamat näiteks enne või pärast mõne kunstimuuseumi külastamist. Näidisleheküljed siin.

Laste transpordientsüklopeedia
Raamat, mis on sobilik küll vist igas vanuses transpordihuvilistele. Sisu saab piiluda siin.

David Long “Eluga pääsenud
Uskumatud ellujäämislood päriselust, mis köidavad iga tulihingelist seiklejat.

lasteraamatud 2017 raamatusoovitus

Yuval Zommer “Suur putukaraamat
See aasta paistab olema olnud putuka-aasta, sest ilmusid sellised suured ja toredad raamatud. Suur putukaraamat oli vähemalt meil küll suvel päris tihti uurimisel, sest on ju vaja õues omandatud kogemusi raamatuteadmistega võrrelda. Millest kõigest seal juttu on, saab pikemalt lugeda siit. Näidislehti näeb siit.

Piotr Socha “Mesilased
Taaskord mõnusalt suur formaat ja pildid, millelt palju uurida. Kuigi illustratsiooni stiil on selline üldistav ja putukaid natuke nunnumalt kujutav, saab sellegi poolest üsna elutruu ettekujutuse sellest, kuidas siis mesilased päriselt välja näevad. Raamatu sisse näeb siin.

LUULE

lasteraamatud 2017 raamatusoovitus

Paul-Eerik Rummo “Tihane tõstab tiibu
Mõnusalt teistmoodi kujunduse ja illustratsioonidega luuleraamat. Vaata ise siit.

Jaanus Vaiksoo “Kolm sügist
Selle luulekogu kohta olen viimasel ajal kõige rohkem kiidusõnu kuulnud. Enda laste peal pole veel katsetada jõudnud, aga see on mul kindlalt plaanis. Mõned lehed vaatamiseks siin.

Ilmar Trull “Mannekeeni talu
Ilmar Trull taaskord oma tuntud headuses. Näidislehed siin.

 

MINU LEMMIKUD

 

Kui eelmisel aastal oli minu vaieldamatuks lemmikuks Vana katkine kass ja aasta enne seda Seikluste atlas, siis sel aastal kahjuks ühtegi sellist erilist lemmikut ei tekkinudki. Aga võib-olla me lihtsalt ei kohtunud. Sel aastal annan siis lemmikuauhinnad hoopis vanadele juttudele uues trükis. Lapsepõlves ei olnud mul au nende tegelastega kohtuda, kuid seda suurem heameel on mul selle üle, et me tänu minu lastele lõpuks siiski tuttavaks saime.

lasteraamatud 2017 raamatusoovitus

Ellen Niit “Triinu ja Taavi lood
Triinu ja Taavi lood sobivad ideaalselt pere pisematele lastele, sest neis käib jutt laste igapäevaelu ümber, mis sest, et Triinu ja Taavi ise juba koolis käivad. Lood on mõnusalt lühikesed ning kõrvupaitavalt ilusas eesti keeles ja selle lugemine tekitab alati sellise turvalise ja armastava tunde nagu igas kodus ja peres olema peakski. Ja muidugi ei saa ära unustada Edgar Valteri suurepäraseid illustratsioone. Vaata raamatusse siit.

Ellen Niit “Onu Ööbik Öösorri tänavast
Ka teine lemmik on seekord juhuslikult Ellen Niidult. Onu Ööbikuga juhtub naljakaid ja veidraid lugusid, sest, olgem ausad, ta on ise ka pisut imelik. Aga just sellepärast ta lastele meeldibki. Priit Pärna illustratsioonid muudavad selle tegelase aga lausa erakordselt pööraseks. Piilu siit.

 

Vaata ka:
Lasteraamatud 2016
Lasteraamatud 2015

 

Jagage siis kommentaaridesse enda selle aasta lemmikuid!

 


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

 

 

2 thoughts on “Lasteraamatud 2017

 1. Oeh, ma ei ole oma raamatupostitust ikka veel jõudnud kirjutama hakata. Jõulud lähenevad sel aastal kuidagi eriti joostes.
  Selle ‘Rebane ja Päkapiku’ raamatu ostan ma kindlasti kui järgmine kord Eestisse tulen. Triinu ja Taavi raamatut tahtsin juba suvel osta, aga lihtsalt ei raatsinud. Transpordi raamat meeldis mulle ka väga, aga samuti ei raatsinud osta.
  Samas mõtlen, et kuhu ma need raamatud siin kodus pärast panen või mida ma nendega peale hakkan. Laps on kohe, kohe väikelaste raamatutest välja kasvamas ja kuna ta loeb nüüd ise ning palju, siis meil ei olegi eriti enam aega eestikeelseid raamatuid lugeda. Ma ei usu ka, et ta kunagi ise neid raamatuid oma lastele lugema hakkab, seega pole mõtet neid siia nii meeletult kokku koguda (samas mine sa tea). Aga no nii raske on ennast tagasi hoida, raamatud ajavad mind ikka täitsa hulluks 🙂

  Muideks, kas sa tead, et selle ‘Kaardid’ raamatu esmatrükist on 10 aastat möödas ja selle auks andsid autorid välja uue raamatu ‘Special Edition Maps’ kus on lisatud veel 16 riigi kaardid ja veel midagi muud mida ma enam ei mäleta. https://www.amazon.co.uk/Maps-Special-Mizielinskas-Mizielinski/dp/1783708042/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1513949535&sr=8-2&keywords=maps+book
  Ma nägin seda juba mõnda aega tagasi poes ja kui see nii kallis ei oleks olnud, oleks kohe ENDALE ostnud. Nüüd selle sinu jutu peale siin läksin Amazon lehelt uueti vaatama ja nägin et hetkel on see palju odavama hinnaga ning lasin mehel mulle selle jõuludeks osta 🙂 Nii et aitäh sulle, et sellest raamatust siin kirjutasid 🙂
  See esimene ‘Kaardid’ raamat meil juba kodus olemas. Ma pärast kirjutan siis sellest teisest raamatust ka oma blogis, et sa näeksid mille poolest see esimesest erineb. Lootust on, et ilmub ka eesti keeles mingil ajal.

  Ilusaid jõule teie perele ja uute blogipostituste ja positiivsete elamusterohket uut aastat 2018!

  Meeldib

  • Mõistan su dilemmat eestikeelsete raamatute osas. Samas, kunagi saad äkki kasvõi laspselastele ette lugeda? 😉 Et nad saaksid kuulata, kui ilusti võib eesti keel kõlada. Triinu ja Taavi lood on selleks küll üks suurepärane raamat.
   Mulle tundub, et olen seda “Kaartide” teist osa isegi näinud, aga pole nagu üldse teadvustanud, et need on kaks eraldi raamatut. Igatahes nüüd mul on tunne, et pean ikka endale ka selle “Kaartide” raamatu soetama. Sest lisaks sellele, et mind raamatud (samamoodi kui sind) hulluks ajavad, on mul ka kergekujuline nõrkus kaartide suhtes 😀 Üldse olen tänu kooliskäimisele suutnud raamatupoest sel aastal (õnneks!?) kaugemale hoida, aga nüüd seda postitust kirjutades vaatasin, et peaks ikka mõned raamatud kindlasti ka endale ostma. Haiguse värk 😉
   Rõõmsaid jõule sulle ja sinu perele samuti ning uute blogikohtumisteni! 🙂

   Meeldib

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s