Kingiideed: kolm kinki 1-aastasele

jõulukingid 1-aastastele

Mida kinkida lapsele jõuludeks? Tegelikult kirjutas Eveli Mutukamoosis juba kõige paremate kingiideede postituse ära, loe kindlasti tema postitust 30+ kingitust lastele, mis ei ole mänguasjad. Teen sel nädalal omalt poolt iga päev väikese Montessori põhimõtetest lähtuva kingiideede spikri. Valik tuleb esemetest, mida saab eesti (e-)poodidest osta. Asju on nendes nimekirjades sihipäraselt vähe, püüan pigem üles leida just need parimad.

kingiideed 1-aastastele

Trumm (1, 2) pakub lapsele võimalust teha tutvust rütmide maailmaga ning kogeda, kuidas ta saab ise helisid tekitada. Kvaliteetse muusika kogemine varases eas on Montessori maailmapildis kohaselt väga oluline, seega oleks toredaks kingiks muidugi ka muusikatunnid.

Kuulidega haamrimäng (3, 4) Enne kui laps õpib haamrit kasutama, saab ta harjutada pallide aukudest läbi surumist. Samuti õpetab mäng praktilist haamrikasutamisoskust. Mulle endale meeldib värvide poolest küll alumine mäng (4), aga ülemine mäng (3) on samas parema ehitusega. Seal on võimalik august läbi läinud palli teekonda silmadega jälgida. See on silmalihastele kasulik harjutus, mida hiljem on vaja lugemise juures.

Ökoloogilised näpuvärvid (5) esimeseks kunstielamuseks. Tore on vaadata, kuidas pisikesed esimest korda värvid kätte saades nende üle imestavad.


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

 

 

 

 

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s