Isetehtud ümmarguste asjade pusle

isetehtud pusle puzzle

Isetehtud kodune pusle või siis pigem kujundite sorteerimise mäng oli üks neist asjadest, mis mul oli pikalt plaanis Mustikaga teha, aga mille tegemiseni kuidagiei jõudnud. Otsustasin siiski lõpuks ära proovida, kuigi mul oli väike kahtlus, et see mäng on talle võib-olla juba liiga lihtne.

Et natukenegi väljakutset oleks, otsisin toast erinevaid ümmargusi asju. Joonistasin nende kujud markeriga paberile ja värvisin seest ära.

isetehtud pusle puzzleKui Mustikas (2a 8k) mängu oma tegevuskandikult leidis, oli ta igatahes sellest huvitatud ning hakkas kohe õigeid kujundeid otsima. Nagu ma eelnevalt ka arvasin, käis tal õigete kujundite sobitamine joonistatud ringidele üsna kähku. Mõtlesin omaette, et ju ta rohkem selle mängu vastu huvi ei tunne, kuid minu suureks rõõmuks ma eksisin. Järgnevatel päevadel tõi Mustikas mängu ise taas riiulist välja ja hakkas taas asju paigale sobitama. Huvitaval kombel ei läinud see mäng järgmistel kordadel sugugi nii kergelt, kui esimesel korral.

isetehtud pusle puzzle

Mõtlen nüüd veel, kas proovime sama mängu ka erinevate ja keerulisemate asjadega. Igatahes on see kindlasti üks selline hea mäng, mida saab igal ajal ja igas kohas lapsele pakkuda, kui vaid on paberit ja pliiatsit ning loomulikult ka asju käepärast.

isetehtud pusle puzzle


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

2 thoughts on “Isetehtud ümmarguste asjade pusle

  1. Tegime oma 3 ja 5 aastasega seda mängu selliselt, et igaüks pidi ise kujundid leidma ning piirjooned paberlile joonistama. Sellest tuli pusle teistele lahendamiseks!

    Meeldib

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s