Raamat: Kuula! Kuula!

kuula kuula raamat aastaaegadest

Kuula! Kuula!” on olnud üks loetumaid raamatuid meie kodus, alates hetkest, mil ta meile saabus. Mustikal oli siis vanust siis 1a 9k ning talle hakkas raamat kohe meeldima.

“Kuula! Kuula!” on suures formaadis luulevormis raamat aastaaegadest ning neile iseloomulikest häältest. Iga suure pildi kohta on lehel kaks riimirida, seega parasjagu vähe teksti algajale lugejale-vaatajale. Küll on aga piltidel mõnusalt palju detaile, mida koos uurida ja millest rääkida.

kuula kuula raamat aastaaegadest

Näiteks üleval oleva kevadise pildi järgi õppisime Mustikaga erinevaid putukaid. Alguses oli see lihtsalt tähelepanuharjutus kõik ühesugused üles leida. Kui Mustikas oli juba suurem, siis proovisime neid ka kokku lugeda. Kuna kõiki putukaid on lehel 2-3 tükki, siis on just paras harjutus algajale loendajale.

kuula kuula raamat aastaaegadest

Raamatu järgi saab rääkida sellest, mis peale häälte veel igale aastaajale iseloomulik on. Näiteks talvisel ajal suusatamine-kelgutamine-uisutamine, lumememmede ehitamine, milliseid riideid talvel kantakse, miks tuleb talvel korstnatest suitsu, miks talvel mõnikord autot lükata tuleb jne. Loomulikult saab piltide järgi vaadelda ka looduses toimuvaid muutusi.

Lisaks sellele, et tegelikult saab terve raamatu lugemise jooksul lasta lapsel otsida pildilt erinevaid asju, on raamatu lõpus eraldi ka leheküljed otsimispiltidega iga aastaaja kohta.

kuula kuula raamat aastaaegadest

Raamatu juures meeldib mulle ka see, et 95% osas on see realistlike illustratsioonidega elust enesest. Sekka on küll eksinud kohvritega lahkuvad putukad ja tammetõrusid korvi korjav orav, kuid need on lisatud nii mõnusalt-mänguliselt, et need ei mõju sugugi ebaloomulikult.

Mina soovitaksin seda raamatut julgelt 1-aastastele lastele (ja loomulikult ka vanematele lastele). Väikeseks puuduseks on see, et formaat on üsna suur ja lehed tavalisest paberist, mistõttu on pisikesel lapsel algul pisut keeruline seda ise lehitseda. Samuti on “Kuula! Kuula!” kindlasti ka meie kingisoovituste nimekirjas. Kuna tegu on aastal 2007 ilmunud raamatuga, siis paistab et tiraaž hakkab otsa saama, kuid suuremates raamatupoodides on “Kuula! Kuula!” veel täiesti saadaval.


Kuula! Kuula!
Kirjastus: Koolibri
Ilmumisaasta: 2007
32 lehekülge
Kõvade kaantega raamat


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

One thought on “Raamat: Kuula! Kuula!

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s