6-kuuse lapse mängud ja tegevused

6-kuuse lapse mängud ja tegevused

Millega tegeles Pohl 6-kuuselt? Põhiliselt mööda tuba ringirändamisega. Kui roomamine selge, saab ju kõikjale, kuhu seni ise minna ei saanud. Seega kuluski Pohlal suurem osa ajast selleks, et ühest toanurgast teise jõuda. Algul võttis see küll kaua aega, kuid seda tähtsam tunne oli sihtpunkti jõudes.

6-kuuse lapse mängud ja tegevused

Mänguasjad

6-kuuse Pohla jaoks olid kõige põnevamad kõik need tavalised asjad, mida ta oma avastusretkedel kohtas. Neid oli vaja uurida, patsutada ja suhu toppida. Mänguasjadest pakkusin Pohlale mängimiseks rohkem asju, mis liigutamise peale eest ära veeresid, et oleks motivatsiooni roomata (kuigi seda oli niigi palju). Käteosavuse harjutamiseks olid eelkõige need asjad, mille seest sai mõne teise asja välja võtta.

Mõned lemmikud mänguasjade hulgas:

  • triibuline plekist purk, kuhu oli mõni väiksem (mängu)asi sisse pistetud. Seda on tore niisama veeretada, aga ka uurida, mis on purgi sees.
  • pehmed tekstiilist kuubikud. Nendega on hea harjutada suuremate asjade haaramist (ja suhutoppimist). Iga kuubik teeb erinevat häält, seega on huvitav neid patsutada ja kuulata. Mängime nendega ikka veel torni ladumise mängu, nagu eelmisel kuul.
  • liivakastisõel. Lihtsalt tore asi patsutamiseks. Et oleks natuke põnevam, lisasin jupi värvilist paela, mida saab ühelt poolt teisele poole sikutada.
  • pudel kuivatatud ubadega (ja paari värvilise nööbiga). Pudelit on taaskord hea enda ees veeretada ning vaadata, kuidas oad pudelis liiguvad.
  • kuulidega kõlapulk
  • Mustika Lego Duplo auto, kuhu on midagi sisse pistetud. Lisaks veeretamisele on paras käeharjutus auto seest mõni loom või klots kätte saada.
  • kuljustega rõngas.

Endiselt on Pohla suurteks lemmikuteks ka õhupallid.

6-kuuse lapse mängud ja tegevused

6-kuuse lapse mängud ja tegevused

6-kuuse lapse mängud ja tegevusedTegevused

Uusi tegevusi meil sel kuul nii väga polnudki. Pohla huvitas rohkem ümberringi toimuv ja nii ta käiski palju omapead ümbrust uurimas. Küll proovisime esimest korda õues kiikuda. Varem ei hoidnud Pohla end veel nii hästi, et oleks saanud teda kiike istuma panna. Esimene kiikumine möödus laia naeratuse saatel ja on nüüd kindlasti lemmiktegevuste hulgas.

Loodus

Endiselt meeldib Pohlale kõik, mis on seotud loodusega. Toalilli küll temaga koos enam rahulikult vaadata ei saa, sest ta kipub neid kohe kõvasti haarama ja pigistama. Mõnikord, kui ta toa põrandal ringi roomab, satub tema pilk aknast välja vaatama ja siis võib ta tükk-tükk aega ühe koha peal olla ja akna taga tuules kõikuvaid puuoksi jälgida.

Veel üks idee…

… mis meil alles ootab proovimist. 6-kuusele lapsele soovitatakse uurimiseks anda väike korvike erinevatest materjalidest kangatükkidega. Ideaalis võiksid kõik kangatükid olla seejuures ühte värvi, et laps saaks keskenduda eelkõige materjali omadustele, mitte nii väga erinevatele värvitoonidele.

Selliseid aarete korvi tüüpi uurimismänge on kõige parem teha lastega, kes oskavad juba ise istuda. Pohl seda veel ei tee, seega pole me riideribamänguga siiani kiirustanud.

Millised on olnud teie 6-kuuse lapse lemmiktegevused?


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s