Tammetõrude ja kastanitega värvimine

tammetõrudega kastanitega värvimine

Paar päeva tagasi, kui hommikuselt jalutuskäigult tagasi koju jõudsime, tuletas Mustikas mulle meelde, et võiksime jälle kastanimunad karpi panna ja nendega värvida. Ja mul tuli ootamatult meelde, et mul on siiani see postitus teiega jagamata.

Üleüldse on lood praegu nii, et asjad kipuvad meelest minema. Või tegemata jääma. Põhjus on ilmselt selles, et suvel tabas mind uitmõte astuda uuesti ülikooli. Nüüd ma seal siis olengi. Ja mõtted keerlevad praegu (õigemini küll poolest suvest saati, sellest ka vaikus siin blogis) kooli ümber ja kuidas seda logistiliselt ning ajaliselt pereeluga ühildada. Niiet võib juhtuda, et lähiajal on siin jätkuvalt üsna vaikne, kuni kõik taas jälle paika loksub. Katsun siis niikaua meie tegemisi vähemalt Instagrami vahendusel jagada.

Aga tagasi postituse teema juurde. Küllap on kõigil juba esimene kastanimuna või tammetõru juba kodus lauanurgal. Tipphooaeg on alles algamas, aga kui loomade meisterdamine enam pinget ei paku, siis proovige hoopis kastanimunade ja/või tammetõrudega värvimist.

tammetõrudega kastanitega värvimine

Selleks läheb vaja:
– väiksemat tühja kaanega karpi
– paksemat paberit
– (kleeplinti)
– guašš- või akrüülvärve
– tammetõrusid, kastaneid, väljaspool hooaega ajavad asja ära ka väikesed kivikesed

tammetõrudega kastanitega värvimine

Aseta paber karpi. Sõltuvalt karbi ja paberi suurusest on teinekord mõistlik paber kleeplindiga karbi külge kinni kleepida. Nii püsib paberi tagumine külg puhtana ja seda on hiljem hea kuivama asetada.

Tilguta otse värvituubist paberile värvitäppe. Pane karpi tammetõrud või kastanid või mõlemad korraga ja pane karbi kaas kinni. Kindluse mõttes võib ka karbikaane kinni kleepida, siis ei pääse värvised tammetõrud karbist ootamatult välja.

tammetõrudega kastanitega värvimine

tammetõrudega kastanitega värvimine

Nüüd tuleb kõige lõbusam osa – raputamine! 🙂 Üles-alla, küljelt küljele, ringikujuliselt. Vahepeal tasub piiluda karbi sisse, kas paber on juba nii palju värviga kaetud, kui tahaksid. Kui ei ole, siis raputa edasi.

tammetõrudega kastanitega värvimine

tammetõrudega kastanitega värvimine

tammetõrudega kastanitega värvimine

Kui tunned, et nüüd on valmis, võta paber karbist välja ja aseta kuivama. Hiljem võib selliselt värvitud paberit kasutada erinevate meisterdamisprojektide juures. Näiteks võib sellest toakaunistuseks lõigata kirjusid puulehti vmt. Meie tegime samas tehnikas  üle-eelmise aasta jõulukaartidele lumesaju ja lumised kuused.

tammetõrudega kastanitega värvimine

Loomulikult võib ka lihtsalt nautida värvimise protsessi. Mustikas (siis 3a) tundis täiega mõnu sellest, et sai karpi ohjeldamatult raputada ja sellega kolistada. Lõpptulemus teda ennast väga ei huvitanudki, aga värvimine ise oli teistmoodi ja põnev. No ja lõpuks nende üleni värviste tõrude karbist väljanokkimine loomulikult ka (hetk, kus akrüülvärvi kasutamine ei tundunud enam eriti hea mõte 😛 ).

tammetõrudega kastanitega värvimine

tammetõrudega kastanitega värvimine

*Postitus ilmus esmakordselt eelmisel sügisel Breden‘i blogis.*

 

Mida muud põnevat teie kastanite ja tammetõrudega teete? 🙂


Lambrine uued postitused jõuavad kõige kiiremini Sinuni blogi Facebook‘i lehe vahendusel.

One thought on “Tammetõrude ja kastanitega värvimine

  1. Aitäh hea idee eest, proovime järgi! Meil Pisipiiga (pea 3a) on väga vaimustuses täpiraamatust, mida saab raputada. Usun, et see raputamine meeldiks talle väga 🙂
    Me ei tee tõrude ja kastanitega midagi põnevat 😀 Ikka klassikalisi loomasid ja kastaniussi. Lasteaias pidi laste sõnutsi olema ka mäng “astume kastanid katki”. Siis kui neil veel rohelised kestad peal on. Ja siis “unustame kastanimunad õuepükste taskusse ja palun läheme nüüd õhtul lasteaeda tagasi, muidu nad lähevad kohe hallitama seal” mäng.

    Meeldib

Sinu mõtted...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s